, niedziela 25 luty 2024
Powiat cieszyński jednym z najlepszych w kraju
Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych powiatów wręczone zostały podczas II Kongresu Regionów "Samorząd - Inwestycje - Rozwój", który odbył się w Świdnicy w dniach 10-12 maja. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Powiat cieszyński jednym z najlepszych w kraju

JM, MAT. PRAS.
Powiat cieszyński znalazł się na piątym miejscu Rankingu Powiatów w roku 2010 przygotowanego przez ekspertów Związku Powiatów Polskich. W poprzednim zestawieniu powiat cieszyński znalazł się na pozycji 213.
Samorządy sklasyfikowane w rankingu ocenione zostały według 78 kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

- Podczas uroczystości podkreślono skok w rankingu powiatu cieszyńskiego, co najlepiej obrazuje postęp, jaki udało nam się osiągnąć w wielu obszarach. Ten sukces bardzo cieszy, ale także zobowiązuje do dalszej skutecznej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny i jej mieszkańców - podkreśla starosta cieszyński Czesław Gluza.

Wśród powiatów z obszaru województwa śląskiego w zestawieniu TOP 15, oprócz powiatu cieszyńskiego, znalazł się jeszcze powiat bielski, który zajął miejsce trzecie i otrzymał miano Superpowiatu oraz powiat żywiecki, który sklasyfikowano na miejscu czternastym. Łącznie oceniono 379 jednostek. Najlepszy okazał się powiat kielecki.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych powiatów wręczone zostały podczas II Kongresu Regionów "Samorząd - Inwestycje - Rozwój" w Świdnicy. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, biznesu, administracji publicznej oraz Unii Europejskiej, a także eksperci, naukowcy i dziennikarze.

Patronat nad imprezą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

POLECAMY: Przed nami Noc Muzeów w Cieszynie. Zobacz, co będzie się działo!
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeżeli 5-ty powiat tak wyglad (vide droga powiatowa ul.Pikiety- ) to broń nas Panie Boże od tych powiatów z drugiej setki!!! Piękny kraj pomiędzu Odrą i Bugiem.

zimna i śliska pseudouprzejmosć naczelników wydziałów - na odległość śmierdzi łapówkarstwem

Co takiego się wydarzyło, że powiat awansował oponad 200 miejsc?. Inwestycje prowadzone są wyjątkowo niedbale, ilość dziur na drogach wzrosła i stały się bardziej niebezpieczne, kolejki w przychodniach wydłużyły się niemiłosiernie. Jako jedyna widoczna zmiana to wybór akolity na stanowisko wicestarosty; gdyby tak został starostą to pierwsze miejsce murowane. Tak trzymać.

Z czego się cieszycie? Tak trzeba spytać parafrazując znane kabaretowisko. powiaty się zebrały do kupy i ustalają reguły. Jak jo by siebie wybrał najlepszym, no drogim załóżmy. Eksperci działają, a chodzi prawdopodobnie o to aby im zleceń z ZPP nie zabrakło. Jak niedawne "wyróżnienie" przedsiębiorczości dla Miasta Cieszyna, w którym bide widać prawie na każdej ulicy, z wyjątkiej tej gdzie mieszka jakiś notabl. Dopiero co były wielkie zastrzeżenia do umów starostwa. Jak się pojawiło zlecenie zlecenie sprawy nie ma. Autko na budowę drogi też cud mniemany. Kilometer Bielskiej naprawa w planie, o głośno, szumnie, fanfary a budowlańce dopiero co pierwsze piwo na budowie otworzyli. Warsztaty mają jednako co z brykami cieszyniaków robić. popatrzmy na wysypiska śmieci w cieszyńskich lasach. Skandal! Z czego się cieszycie, wypada zapytać?

starosta milczy bo nie ma wiele do powiedzenia, za to przy oficjalnych uroczystościach, owszem - rozmowny,słowa układa gładko, pieszcząc ucho audytorium...

przykre to, jak niskie jest zaufanie obywateli do władz samorządowych...

Papier wszystko zniesie.... ale czy tak jest ....kazdy sobie dopowie sam

i fotomontaż.

no to sobie z Nas niezłe jaja zrobili , pozdrawiam

A tak konkretnie to za co ten awans , proszę wymienić (byle konkretnie!) chociaż 3 powody!!!

przypomina sukcesy z lat socjalizmu w PRL. We wszystkich szczegółach.Tylko w roli sekretarza występuje starosta...

głównej ulicy dojazdowej do Cieszyna - w końcu szantażem wymusza na Ratuszu ponad dwa miliony na Bielską, by przystąpić do skandalicznego, ponadrocznego blokowania miasta.

by się przekonać, że cieszyńskie starostwo to zamulone PRL-em szambo w którym grzęzną pieniądze, inicjatywa, zdrowy rozsądek.

...z 213 na 400 to wtedy szanowni przedmówcy zachwycaliby się obiektywną oceną ekspertów. Co by nie zrobić - zawsze źle.

To jest dosłowne zobrazowanie hasła:
Jak nie będzie lepiej , to przynajmniej będzie śmieszniej.
Tylko, że patrząc na nasz powiat, nie jest mi do śmiechu.

rozpędzić to towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery wiatry!

a to że miasto dokłada się powiatowi do remontu bielskiej to też sukces powiatu? a ze robią kilometr drogi w rok to jest prawdziwy powód do dumy... Gratulujemy naszym Assom.

ocena na podstawie sprawozdań i podsumowań...panowie i panie,nie żartujmy -wypowiedź starosty bliska PRL ale to chyba bliskie jego mentalności - on po prostu zna te gierki i kruczki...

te nagrody, to zwykła ściema, utwierdzająca biurokratyczna hydrę w jej pozornej w 3/4 działalności, po prostu głuchy telefon... starosta, stary urzędniczy cwaniak oraz pracownicy starostwa dobrze o tym wiedzą ale kto będzie redukował swoje szeregi i regulował "patologie obfitości" prawa...skoro w tym chorym układzie pacjenci symulują zdrowie?...

cieszę się, mam jednak małe pytanie czy jest też w tych 78-u kryteriach oceniane zadłużenie powiatu czy miasta w stosunku do wykonanych inwestycji, a także czy jest oceniana możliwość spłat zaciągniętych długów w dłuższej perspektywie? Często się zdarza tak, że ocenia się wielkość np.: firmy, ile ludzi jest zatrudnionych, jaki to fantastyczny kontrakt mają, żeby się później dowiedzieć, że firma plajtuje bo jej długi przerosły wartość firmy. Mamy przykład Grecji, Hiszpanii, Irlandii... nie chciałbym, żebyśmy my byli następni. Cieszyn, po ukończeniu kanalizacji będzie blisko tego problemu, no chyba, że "cud nad Olzą" się jakiś wydarzy.

sugeruje kompletny brak profesjonalnej oceny lub - co gorsza - możliwość zwyczajnego "eksperckiego" przekrętu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama