, piątek 21 czerwca 2024
Porozmawiają o gościnności z profesorem Ryszardem Koziołkiem
Ryszard Koziołek – polski literaturoznawca, historyk literatury, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny, od 2020 roku rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. fot: https://us.edu.pl/Dodaj do Facebook

Porozmawiają o gościnności z profesorem Ryszardem Koziołkiem

REDAKCJA
Grupa Granica dla Granicy zaprasza na spotkanie z profesorem Ryszardem Koziołkiem, literaturoznawcą, rektorem Uniwersytetu Śląskiego, który opowie jak dobrze myśleć o języku, opiniach, emocjach w temacie gościnności, również za pomocą literatury.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 grudnia, o godz.14:00 na płycie cieszyńskiego rynku, przy choince i straganach. Wcześniej, o godz. 13:30 organizatorzy zapraszają do wspólnego robienia zielonych lampionów. Partnerem wydarzenia jest Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy.

Grupa Granica dla Granicy postanowiła zorganizować spotkanie z profesorem Koziołkiem odnosząc się do wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy, motywując jednocześnie mieszkańców Cieszyna do rozważań na temat prawdziwej gościnności oraz przyjmowania "obcych" pod swój dach.

Więcej na temat spotkania można przeczytać tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama