, wtorek 23 lipca 2024
Pogotowie przeciwpowodziowe utrzymane: Bilans utrudnień komunikacyjnych
W ciągu ostatniej doby odnotowano szereg zdarzeń związanych z podniesienim się poziomu wód w rzekach powiatu cieszyńskiego. W związku z tym na terenie powiatu cieszyńskiego będą czasowe utrudnienia w transporcie drogowym i kolejowym.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Pogotowie przeciwpowodziowe utrzymane: Bilans utrudnień komunikacyjnych

MB
29 interwencji straży pożarnej związanych z silnym wiatrem oraz 36 związanych z opadami deszczu i przyborami wód, kilka podtopień i utrudnienia komunikacyjne - to bilans ostatniej doby w związku ze znacznym podniesieniem się poziomu wody w rzekach powiatu cieszyńskiego.

Wczoraj o godz. 23.00 starosta cieszyński na spotkaniu z kierownikami służb, inspekcji i straży ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie gmin Skoczów, Ustroń, Brenna, Wisła. Dziś o godz. 15.00 po kolejnym spotkaniu sztabu kryzysowego w powiecie alarm przeciwpowodziowy dla czterech gmin został odwołany. Nadal na terenie powiatu cieszyńskiego obowiązuje jednak pogotowie przeciwpowodziowe.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego raportuje, że w związku ze wzmożonym podniesieniem się poziomu wody w górnej i środkowej Odrze oraz górnej Wiśle w ciągu ostatniej doby odnotowano szereg zdarzeń. W związku z tym na terenie powiatu cieszyńskiego będą czasowe utrudnienia w transporcie drogowym i kolejowym.

W Skoczowie przy ulicy Bielskiej, z uwagi na wysoki poziom wody decyzją Kierownika Powiatowego Zarządu Dróg, zamknięto dla ruchu most na rzece Wisła. Policjanci kierują ruchem po obu stronach mostu. Wprowadzono objazdy: DK 81 do S1 - S1 w kierunku Brennej - wiaduktem nad S1 w Pogórzu - ul. Górecką do ronda w rejonie Komisariatu Policji w Skoczowie. Zablokowana jest też kładka dla pieszych nad Wisłą w Skoczowie przy ulicy Sportowej.

Szlak kolejowy Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce został zamknięty wczoraj, 15 maja, w godzinach wieczornych z powodu prac związanych z udrożnieniem przepustu przechodzącego pod torowiskiem. Pasażerów Kolei Śląskich jadących tym pociągiem przetransportowano busem do Wisły Głębce.

Z kolei na szlaku kolejowym Goleszów - Ustroń w wyniku podmycia torowiska doszło do pochylenia słupów trakcyjnych. Szlak jest obecnie nieprzejezdny, pociągi kursują tylko do Goleszowa.

Została też zamknięta droga powiatowa nr 2619S (Gumna-Dębowiec-Ochaby) z powodu zalania jezdni przez wody pobliskich stawów. Droga jest oznakowana jako nieprzejezdna, możliwy objazd drogą powiatową na Iskrzyczyn lub drogą DK 81.

Nieprzejezdna jest również droga w Pruchnej w rejonie rzeki Knajka. Objazd zalanego odcinka drogi w Pruchnej wprowadzono przez Bąków.

Z kolei w Cieszynie od dziś, 16 maja, od ok. godz. 10.00 zamknięta jest ulica Mleczna.

W ciągu ostatniej doby w powiecie odnotowano 29 interwencji PSP związanych z silnym wiatrem oraz 36 związanych z opadami deszczu i przyborami wód. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie podaje, że w dalszym ciągu prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Dziś, 16 maja, od godz. 06.00 do 18.00 poziom opadów wyniesie od 10 mm do 15 mm, miejscami do 20 mm.

Z raportu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że największe opady prognozowane są jeszcze w zlewniach Małej Wisły, Soły oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły. Do jutra do godz. 12.00 obserwowane będą dalsze wzrosty i spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych oraz alarmowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama