, piątek 3 luty 2023
Plakat studentki z Cieszyna najlepszy na świecie!
Iwona jest tegoroczną absolwentką studiów drugiego stopnia kierunku Grafika prowadzonych przez Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. fot: us.edu.plDodaj do Facebook

Plakat studentki z Cieszyna najlepszy na świecie!

JM
Plakat studentki z Cieszyna najlepszy na świecie!

Iwona Cichy pierwsze miejsce otrzymała za plakat „Animal abuse it hurts” dotyczący przemocy wobec zwierząt. fot. mat. pras.

Iwona Cichy, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, zdobyła pierwsze miejsce w Światowym Biennale Plakatu Studenckiego.

Na finałowej liście uczestników konkursu, która została opublikowana w listopadzie, wśród 240 osób znalazło się dwunastu Polaków. Połowa z nich to studenci z Cieszyna. Razem z Iwoną Cichy zakwalifikowali się m.in.: Monika Cecota, Damian Chomątowski, Beata Grzeganek, Martyna Sobolewska i Beata Sosnowska.

Po kilku tygodniach, w grudniu, ogłoszono listę ścisłych finalistów. Wyłoniono 34 prace finałowe. Wśród finalistów znalazły się dwie studentki z Cieszyna - Iwona Cichy i Martyna Sobolewska. - Warto zaznaczyć, iż obydwa plakaty zostały zaprojektowane z myślą o cyklicznej wystawie plakatu ekologicznego organizowanej od 2006 roku przez Katedrę Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie - mówi dr Tomasz Kipka, który jest kuratorem wystawy. Ostatnia edycja EKOPLAKATU pod hasłem "Czas na Ziemię" miała miejsce na przełomie kwietnia i maja 2012 roku w sali ekspozycyjnej Zamku Cieszyn.

Ostateczne wyniki The 5th World Biennial of Student Poster Novi Sad 2012 ogłoszone zostały pod koniec roku. Wspaniałym zwieńczeniem studiów dla Iwony Cichy okazało się zdobycie głównej nagrody. - Iwona jest tegoroczną absolwentką studiów drugiego stopnia kierunku Grafika prowadzonych przez Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - dodaje Kipka.

Iwona Cichy pierwsze miejsce otrzymała za plakat „Animal abuse it hurts” dotyczący przemocy wobec zwierząt.

Światowe Biennale Plakatu Studenckiego odbywa się w Nowym Sadzie w Serbii od 2003 roku, jego organizatorami są University of Novi Sad i Academy of Art in Novi Sad.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

GRATULACJE !!!

> pernambuco : dezorientacja i mocno spóźnione informacje mogą przydarzyć się, prawie każdemu...m .in.jednemu z tysięcy współplemieńców internetowej wspólnoty...

na skutek małej łączności Uniwersytetu z miastem (Zamek Cieszyn należy do chlubnych wyjątków), do ilu mieszkańców Cieszyna dotrze ta radosna wiadomość?

oszi - pomimo drenującego miejską kasę Zamku, a dzięki GC ta wiadomość w tej chwili już dociera do tysięcy cieszyniaków - głowa do góry, jeśli ci lekko opadła przy kufelku...:)
Gratulacje dla laureatki!

Brawo! Ta uczelnie kształci całkiem dobrych artystów, szkoda, że wciąż im się mówi, że będą pedagogami., skoro w szkołach dla nich pracy nie ma.Niedawno byłam na uczelni i widziałam prace obecnych studentów (pawilon plastyków) - są świetne! Jeszcze raz gratulacje - absolwentka wychowania plastycznego z roku 1986.

Pani Iwono - gratulacje.
Świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama