, środa 18 maja 2022
Niepełnosprawność na co dzień: Cieszyński MOPS w obliczu szalejącego wirusa
Obecnie w związku z rozprzestrzeniającym się korona wirusem pracownicy MOPS-u mają utrudnione działanie, jednak starają się dotrzeć z pomocą do tych którzy takiej pomocy potrzebują. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Cieszyński MOPS w obliczu szalejącego wirusa

Iwona Włodarczyk
Do Cieszyńskiego MOPS-u po różnego rodzaju wsparcie zgłaszają się każdego dnia Ci, którym jest ono niezbędne. Wśród potrzebujących są osoby starsze oraz niepełnosprawne. Obecnie w związku z rozprzestrzeniającym się korona wirusem pracownicy MOPS-u mają utrudnione działanie, jednak starają się dotrzeć z pomocą do tych którzy takiej pomocy potrzebują.

W jaki sposób potrzebujący pomocy mogą skontaktować się z pracownikami MOPS i kto i na jakie wsparcie może liczyć?

Na te pytania udzieliła odpowiedzi Katarzyna Koczwara rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cieszyna.

„W przypadku uzyskania informacji (zgłoszonej w jakiejkolwiek formie) dotyczącej osoby samotnej, starszej, niepełnosprawnej czy chorej Ośrodek Pomocy Społecznej rozeznaje sytuację tych osób w celu sprawdzenia możliwości i konieczności objęcia ich wsparciem.

Pomoc ta może obejmować:

 • pomoc w zrobieniu zakupów przez wolontariusza,
 • kontakt z lekarzem rodzinnym i pomoc w realizacji recept,
 • świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w sytuacji kiedy rodzina nie jest w stanie zapewnić tej formy pomocy w sytuacjach bezwzględnej konieczności,
 • wsparcie psychologiczne,
 • pomoc finansowa zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej,
 • pomoc poprzez zapewnienie gorącego posiłku lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Cieszyna,

  W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 zawieszona została z polecenia Wojewody działalność dziennych domów i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej dla osób starszych i niepełnosprawnych.”

  Na podstawie par.8 Rozporządzenia Ministra Zdrowia, w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej stanu zagrożenia epidemicznego, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie ograniczył wykonanie zadań Ośrodka w ten sposób, że wnioski, podania i inne dokumenty należy składać w siedzibie Ośrodka przy ul. Skrajnej 5, poprzez środki komunikacji elektronicznej, drogą telefoniczną i za pośrednictwem poczty.

  Pracownicy socjalni dostępni są w siedzibie Ośrodka przy ul. Skrajnej 5, pod numerami telefonów 33 47 94 924, 33 47 94 925 w godzinach od 7:00-15:00.

  Pełnią również dyżur w budynku Straży Miejskiej przy ul. Limanowskiego 7, w godz. od 8:00-20:00 codziennie, a w soboty od godz.10:00-16:00. pod numerem telefonu 33 47 94 970.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama