, środa 30 listopada 2022
Niepełnosprawność na co dzień: Asystent osobisty – przesunięcie terminu
Ostatnie dni grudnia były zarazem ostatnimi dniami w roku, kiedy to osoby z niepełnosprawnościami mogły skorzystać ze wsparcia asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Asystent osobisty – przesunięcie terminu

Iwona Włodarczyk
Ostatnie dni grudnia były zarazem ostatnimi dniami w roku, kiedy to osoby z niepełnosprawnościami mogły skorzystać ze wsparcia asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

W ramach ogólnopolskiego programu asystenci swoją obecnością oraz działaniami umożliwiali niepełnosprawnym to, aby ich codzienne życie jak najmniej różniło się od życia zdrowych osób, a większość spraw pomimo swoich ograniczeń mogli załatwiać z ich pomocą.

Uczestnicy programu z nadzieją patrzyli w przyszłość i wierzyli w to, że od stycznia będą mieli szansę na kontynuację tegoż programu. Niestety okazuje się, że kolejny raz muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cieszyński MOPS nadal nie otrzymał z Urzędu Wojewódzkiego decyzji o przyznaniu środków na ten cel.

Na pytanie zadawane przez zainteresowanych tą formą wsparcia o to, jak długi będzie okres oczekiwania, pracownicy MOPS nie są w stanie odpowiedzieć, ponieważ dla nich to jest także wielka niewiadoma.

Niepełnosprawni nie mogą zrezygnować bądź przełożyć na czas nieokreślony wizyt u lekarzy, dojazdów na rehabilitację, robienia zakupów czy załatwiania spraw urzędowych, tak więc po raz kolejny będą zmuszeni skorzystać z uprzejmości ludzi o dobrych sercach, lub uszczuplając własne niewielkie budżety zapłacić za asystenturę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama