, wtorek 28 marca 2023
Na uczucie zasługuje również Ziemia
Od godziny 8:00 do 10:00 na cieszyńskim Rynku trwała zbiórka zużytych baterii. fot: DRDodaj do Facebook

Na uczucie zasługuje również Ziemia

DR
W nietypowy sposób tegoroczne walentynki spędzili uczniowie oraz nauczycielki z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, którzy zachęcali by w dzień zakochanych pomyśleć o naszej planecie.

Od godziny 8:00 do 10:00 na cieszyńskim Rynku trwała zbiórka zużytych baterii. W zamian uczniowie wręczali lizaki w kształcie serca. Wszystko działo się w ramach ogólnopolskiej akcji "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling", do której po raz pierwszy włączył się Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. To jednak jest już kolejny raz, kiedy nauczycielki z ZPSWR chcą zwrócić uwagę na prawidłowe składowanie toksycznych odpadów jakimi są baterie oraz elektroodpady. - Nasza szkoła brała już udział w wielu konkursach związanych ze zbiórką baterii, takich jak Polub baterie, Łowcy baterii, odzyskomania.pl. - mówią Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz. - Kochamy naszą Ziemię, kochamy również recykling, dlatego zachęcamy do tego aby zbierać baterie, aby je składować w odpowiednim miejscu, aby nasza Ziemia na tym nie ucierpiała – dodają.

Jeżeli ktoś dzisiaj nie zdążył oddać baterii może to zrobić codziennie, przywożąc je do placówki ZPSWR przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Cieszynie. Cała akcja zakończy się 22 kwietnia 2018 roku – w Dzień Ziemi. Co roku, z tej okazji w ZPSWR prowadzone są ciekawe zajęcia związane z recyklingiem. - W tym roku na pewno też będą się odbywały – podkreślają Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama