, poniedziałek 25 września 2023
Moniuszki 4. Dobry adres w nowej odsłonie
Moniuszki 4. Dobry adres w nowej odsłonie fot: mat. prasowe



Dodaj do Facebook

Moniuszki 4. Dobry adres w nowej odsłonie

ART. SPONSOROWANY
Kiedyś siedziba fundacji, obecnie w części wciąż prowadzona jest działalność noclegowa, działa gabinet dentystyczny, salon fryzjerski, funkcjonuje stołówka. Właśnie trwa rewitalizacja budynku przy ul. Moniuszki 4 w Cieszynie. Na rynek trafi ą lokale idealne do zamieszkania jak i pod inwestycje. Ruszyła również przedsprzedaż lokali usługowych.

SYTUACJA NA LOKALNYM RYNKU

Rynek mieszkaniowy w Cieszynie jest trudny. Brakuje mieszkań pod wynajem. Nowe budownictwo to przede wszystkim duże apartamenty bądź domy jednorodzinne oraz szeregowce. Niewiele lepiej jest na rynku wtórnym. Dużym wyzwaniem jest znalezienie kawalerki bądź małego mieszkania do 40 m2. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza po wybuchu wojny w Ukrainie, wiele osób dołączyło do pracujących w mieście członków rodziny, tutaj znajdując bezpieczną przystań. Do wynajęcia dostępne są pojedyncze mieszkania, lecz niewiele z nich ma mały metraż.

Nie bez znaczenia jest także inflacja, a w konsekwencji wciąż rosnące ceny materiałów budowlanych. Inwestycja w nowe mieszkania okazuje się dużym wy-zwaniem, nie pomaga także coraz trudniejsza procedura kredytowa. To sprzyja zwróceniu uwagi na istniejące nieruchomości, mające potencjał mieszkaniowy, choć wymagające nakładów. Wymagają one jedynie remontu, dzięki czemu można szybciej odpowiadać na potrzeby rynku, zaoferować niższą cenę niż deweloperzy i jednocześnie zadbać o środowisko wykorzystując to, co już istnieje.

Tak właśnie dzieje się przy ul. Moniuszki 4. Inwestor docenia starsze budynki z historią, znajdujące się w dobrej lokalizacji. - Nasza firma skupia się na modernizacji tych zapomnianych, które przez wiele lat bardzo do-brze funkcjonowały w strukturze miasta i lokalnej społeczności a przez brak funduszy i bieżących inwestycji mocno podupadły i ludzie zapomnieli o ich potencjale - wyjaśnia Paweł Kwiatkowski - prezes spółki Investio Moniuszki 4 Sp. z o.o.

DOBRY ADRES TO NIEKONIECZNIE ŚCISŁE CENTRUM

Nieruchomość przy ul. Moniuszki 4 znajduje się na osiedlu Liburnia. Miejsce to zapewnia duży komfort codziennego funkcjonowania. W pobliżu znajduje się lokalny warzywniak, duży supermarket, jest także szkoła, przedszkole oraz stacja benzynowa. To czyni miejsce to atrakcyjne zarówno dla singli, rodzin z dziećmi, ale także seniorów. Osiedle jest dobrze skomunikowane, autobusem można dojechać do centrum Cieszyna. W niedalekiej odległości znajduje się także dworzec PKP. Nie bez znaczenia jest bliskość trasy S52 łączącej Cieszyn w Bielskiem-Białą.

MIESZKANIA DO REMONTU

W Cieszynie brakuje mieszkań na rynku wtórnym. Jest deficyt kawalerek i małych mieszkań - poniżej 50 m2. Budynek przy Moniuszki 4 odpowiada na potrzeby osób, które chcą zainwestować w mieszkanie niewielkie bądź typową kawalerkę.

- Budynek ten może pochwalić się długą historią. Chcemy otworzyć nowe rozdział dla tego miejsca. Budynek poddajemy najważniejszym pracom, gwarantującym bezpieczeństwo i komfort przyszłych mieszkańców. Prowadzona modernizacja obejmuje wykonanie od nowa instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej na części wspólnej, dla komfortu cieplnego a także akustycznego wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz zamontowane trzyszybowe okna. Mieszkania oddajemy w stanie do remontu - wyjaśnia inwestor.

Budynek będzie docelowo multifunkcyjny. W ofercie znajdą się zarówno:
- kawalerki - od 19 m2 do 30 m2,
- mieszkania dwupokojowe - od 38 m2 do 43m2,
- a także lokale usługowe - od 40 m2 do nawet 370m2.

Kolejnym etapem będzie kompleksowa termomodernizacja budynku połączona z remontem wszystkich części wspólnych (klatki schodowe i korytarze) oraz nowym zagospodarowaniem terenu wokół nieruchomości, czym zajmie się już powołana Wspólnota Mieszkaniowa.
Mieszkanie można nabyć z intencją jego użytkowania, może to być jednak lokata kapitału, która pozwoli także na szybki zwrot inwestycji w zakup. Cieszyn jest miastem akademickim, ale także z uwagi na swoją przy-graniczną lokalizację jest atrakcyjny dla osób podejmujących pracę w Czechach. Inwestycja w nieruchomość stwarza dziś wiele możliwości - takie jak zakup celem remontu i dalszej odsprzedaży (tzw. flip), najem krótkoterminowy pod turystów (booking), artystów, biznes, najem długoterminowy z myślą o studentach czy też na-jem pracowniczy.

Osoby zainteresowane zapraszamy na stronę internetową
www.moniuszki4.pl
a także do kontaktu telefonicznego
tel. 576 138 741

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama