, wtorek 6 czerwca 2023
Mija termin składania zeznań podatkowych za rok 2010. Przekaż swój 1%
1,5 mln złotych w ubiegłym roku przekazali podatnicy w powiecie cieszyńskim na rzecz organizacji pożytku publicznego z tytułu 1% podatku. Fot. ARC Dodaj do Facebook

Mija termin składania zeznań podatkowych za rok 2010. Przekaż swój 1%

JM
Niespełna tydzień pozostał do końca okresu rozliczenia z fiskusem za 2010 rok. Urząd Skarbowy w Cieszynie wydłuża godziny pracy, a my przypominamy wykaz organizacji pożytku publicznego z naszego regionu uprawnionych do otrzymania popularnego "1%".
Termin rozliczenia się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2010 rok upływa 2 maja 2011 r. Najpóźniej w tym dniu musimy złożyć zeznania: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

Podobnie jak w latach ubiegłych Urząd Skarbowy w Cieszynie w ostatnich dniach składania zeznań podatkowych wydłuża swoje godziny pracy.

28 i 29 kwietnia oraz 2 maja 2011 roku urząd czynny będzie od godz. 7.00 do 18.00, a w sobotę, 30 kwietnia, od godz. 9.00 do 13.00.

Zeznanie możemy złożyć bezpośrednio w urzędzie skarbowym, przesłać pocztą (w przypadku listu zwykłego - decyduje data wpływu do urzędu, listu poleconego - data nadania w placówce Poczty Polskiej) lub skorzystać z formularza na stronie e-deklaracje.gov.pl.

Ostatnie dni rozliczenia się z fiskusem to również ostatnia możliwość na przekazanie 1% procent swojego podatku.

Jak przekazać 1% podatku? To bardzo proste!

Pierwszym krokiem do przekazania darowizny na rzecz wybranej organizacji jest umieszczenie takiej informacji w swoim zeznaniu podatkowym. Przed przekazaniem pieniędzy należy upewnić się jednak, czy wybrana przez nas organizacja posiada wymagany przez fiskus status organizacji pożytku publicznego (w załączniku prezentujemy listę uprawnionych do otrzymania 1% podatku organizacji z powiatu cieszyńskiego).

Po wyliczeniu kwoty podatku, w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy numer KRS wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Następnie deklarujemy kwotę, którą zamierzamy przekazać. Nie może ona przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Ponadto w formularzu PIT są rubryki, w których możemy wpisać informację dla organizacji pożytku publicznego, na jaki konkretny cel może trafić 1% z odpisu - np. wsparcie wybranego programu lub leczenie konkretnego pacjenta. Informacje te zostaną przekazane organizacji jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Tylko w zeszłym roku podatnicy na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazali 357 mln złotych w całym kraju. W powiecie cieszyńskim suma ta wyniosła 1,5 mln złotych.

POBIERZ WYKAZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO Z POWIATU CIESZYŃSKIEGO
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chciałbym oddać 1% podatku na Stowarzyszenie "Dziedzictwo". Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jaki pożytek mają z tej organizacji obywatele naszego regionu?

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama