, sobota 25 maja 2024
Śląskie: Szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Parku Śląskim, przy hali wystaw "Kapelusz" w Chorzowie (ul. Promenada Gen. Ziętka 4). fot: I. Matuszewska/katowice.uw.gov.plDodaj do Facebook

Śląskie: Szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

ŁP
Od 1 do 3 maja w Parku Śląskim, przy hali wystaw „Kapelusz” w Chorzowie będzie działał specjalny punkt szczepień przeciw COVID-19. Do szczepienia w tym miejscu nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja, a jedynie e-skierowanie które automatycznie wystawiane jest zgodnie z harmonogramem szczepień obowiązującym od 26 kwietnia

Z bezpłatnego szczepienia jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson będą mogły więc skorzystać osoby w wieku 36 lat i starsze (od 1 maja), 34 lat i starsze (od 3 maja), jak również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Aby skorzystać ze szczepienia bez rejestracji, należy pojawić się w dniach od 1 do 3 maja w Parku Śląskim i w miejscu, gdzie przeprowadzone będą szczepienia zaczekać na swoją kolej. Liczba szczepionek jest jednak ograniczona, a dokładna liczba nie została podana przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, który poinformował o majówkowej akcji szczepienia.

Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Szczegółowe informacje na temat punktu szczepień przeciw COVID-19 w Parku Śląskim w Chorzowie dostępne są tutaj.

Dotychczas w województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,2 mln szczepień. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, a także mapę punktów szczepień znaleźć można na www.gov.pl/szczepimysie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama