, niedziela 21 kwietnia 2024
Krzysztof Chrobak - nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie
Główna zasada, którą każdy w niebieskich mundurach powinien mieć na względzie, to to, że należy traktować tak swojego petenta, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Mamy służyć pomocą. fot: AK



Dodaj do Facebook

Krzysztof Chrobak - nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Krzysztof Chrobak - nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie

Najważniejszą sprawą jest to, aby każdy obywatel, mieszkaniec czuł się podmiotem, a nie przedmiotem w kontakcie z policją - mówił nowy komendant. fot. KPP Cieszyn


Krzysztof Chrobak - nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie

Podczas spotkania prasowego nowy komendant mówił również iż chce maksymalnie wykorzystać, w ramach posiadanych środków i zasobów zarówno ludzkich i technicznych te, możliwości, którymi już dysponuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. fot. KPP Cieszyn

Od 1 lutego nowym komendantem powiatowym policji w Cieszynie jest mł. insp. mgr inż. Krzysztof Chrobak. Wcześniej pełnił on funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.

Młodszy inspektor Krzysztof Chrobak w Policji służy od 1991 roku. Służbę rozpoczął w pionie kryminalnym byłej już Komendy Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Od 1998 roku pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu w Kobiernicach. Od 2001 roku Naczelnik Wydziału Kryminalnego w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku Białej. Po trzech latach awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku Białej. Od dzisiaj dowodzi cieszyńskim garnizonem.

- Nowe wyzwania, stanowisko, ale bardzo się cieszę. Wiele o Cieszynie wiem dobrego. Znam część kadry, ponieważ nie jest to dla mnie obcy teren. Południowa część naszego województwa należy do spokojniejszej. Ten powiat jest jednym z bezpieczniejszych i chciałbym, aby tak pozostało - mówi mł. insp. mgr inż. Krzysztof Chrobak.

Nowy komendant pytany o główną zasadę, którą się kieruje odpowiada: - Każdy w niebieskich mundurach powinien mieć na względzie, to to, że należy traktować tak swojego petenta, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Mamy służyć pomocą - mówi.

- Zadeklaruje przede wszystkim dwie rzeczy, które chce zrobić. Najważniejszą sprawą jest to, aby każdy obywatel, mieszkaniec czuł się podmiotem, a nie przedmiotem w kontakcie z policją. Nie tylko w sytuacji takiej, gdzie będzie pokrzywdzony,ale również gdy będzie potrzebował jakiejkolwiek porady, pomocy. Nie tylko budując w ten sposób wizerunek naszej instytucji, ale także po to, aby naprawdę pomóc - deklaruje Chrobak. - Jeżeli chodzi o działania wewnętrzne, chcę stworzyć zespół, który będzie "grał i strzelał do jednej bramki." Chcę przekonać policjantów do pewnej wizji, jaką mam odnoście kierowania tą jednostką - dodaje.

Podczas spotkania prasowego nowy komendant mówił również, iż chce maksymalnie wykorzystać, w ramach posiadanych środków i zasobów zarówno ludzkich i technicznych te możliwości, którymi już dysponuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

Dodatkowo zapewnił, iż nie należy do osób, które "zamiatają coś pod dywan", zatem jeśli popełniony zostanie jakiś błąd, będzie miał odwagę się do niego przyznać. - Będę bronił każdego policjanta, jeżeli popełni błąd działając w stresie, dynamicznej sytuacji. Jestem jednak bardzo stanowczy, jeśli chodzi o działania z premedytacją. Nie ma dla takich ludzi miejsca w policji. Policjant musi z jednej strony czuć oparcie w przełożonym i nie bać się podjęcia decyzji w sytuacji, gdy chwile mogą decydować m.in. o życiu, ale z drugiej strony, nie może być lekkomyślny i korzystać ze swoich uprawnień w sposób nieprzemyślany - wyjaśnia komendant.

Nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie jest żonaty. Ma dwie córki, mieszka w Bielsku-Białej. Prywatnie fan historii, szczególnie okresu napoleońskiego, II Wojny Światowej. Lubi film, dobrą książkę, modelarstwo. W wolnym czasie, choć jak sam zauważa nie ma go zbyt wiele, wędruje po górach. Jest również zagorzałym kibicem skoków narciarskich.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zgadzam się Straż Miejska do likwidacji i to szybko

piekny wywiad! Pozdrawiam i chce wiecej!

Zacznę od końca: Zgadzam się z tezą, że Straż Miejską w Cieszynie należy zlikwidować a etaty przekazać do policji... o ile ta ostatnia zamierza wreszcie zaistnieć na ulicach Cieszyna!!!
Kolejny komendant policji- życzę Panu sukcesów, które będą sukcesami Cieszyna i powiatu, a nie tylko Pana osobistymi, wpisywanymi do akt personalnych. Życzę Panu, by w miejsce kumpelstwa i sielanki w komendzie zapanowała praca i chęć pełnienia służby dla społeczeństwa. Życzę, by spraw niewykrywalnych, umażanych śledztw nie było. By slogan „mała szkodliwość społeczna” nie były argumentem do zaniechania śledztwa w zgłaszanych sprawach (np. graffiti na budynkach, znakach drogowych).
A teraz polityka: Czy Szanowni Redaktorzy znanych cieszyńskich portali, na spotkaniach z nowym komendantem, nie mieli do niego pytań dotyczących pomysłów na poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców? Czy Redakcje GC, GZC, OX nie zastanawiają się, dlaczego tak często następują zmiany na stanowiskach komendantów Policji i czy zadajecie takie pytania? Jakie powody sprawiły, że kiedyś odwołano pana Krzysztofa ze służby w B-B, byłego komendanta z Cieszyna a teraz panów Grzegorza i JanuszaNie chcę wierzyć, że kierujecie się li tylko spolegliwością i nie macie odwagi zadawać "trudnych pytań". Na spotkaniu z nowym komendantem, wtedy gdy był Szczurek, nie dostrzegłem ani starosty ani jego zastępcy a przecież witano nowego komendanta powiatowego a nie miejskiego??? I co z tego, że pytam?

Jisto ni ma stela jak się tak pikninie nie stela na "a"nazywo - nó to w Cieszynie mo przechlapane, jak snoici ta dyrechtorka ze szpitola, co sie wczora w Głosie na Ciszynioków lutowała, bo też ni ma stela.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama