, niedziela 4 grudnia 2022
Konto bankowe dla studenta – czym powinno się wyróżniać?
Konto bankowe dla studenta fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Konto bankowe dla studenta – czym powinno się wyróżniać?

ART. SPONSOROWANY
Pierwsze konto z reguły zakłada się albo po 18 urodzinach albo idąc na studia. Banki oferują więc całą gamę produktów skierowanych do tej grupy docelowej – od kont, poprzez lokaty aż do kredytów. Czy rzeczywiście produkty te są tak korzystne? Wyjaśniamy, czy konta studenckie naprawdę istnieją i czym kierować się zakładając swój pierwszy rachunek.

Oczywistym jest, że życie studenta pełne jest najróżniejszych wydatków, z których największym jest opłata za wynajem mieszkania. Do tego dochodzi laptop, kawa na uczelni, jedzenie i wyjścia ze znajomymi. Nie jest zaskoczeniem także to, że studenci szukają z tego powodu oszczędności wszędzie tam, gdzie to możliwe. Jak zatem wybrać konto studenckie, by było tanie i wygodne w użytkowaniu?

  • Sprawdź opłatę za prowadzenie konta. Najlepiej, by była ona zerowa albo jak najniższa. Choć jest ona z reguły niska, można znaleźć takie banki, w których posiadanie rachunku nie będzie cię kosztowało ani złotówki.

  • Sprawdź wysokość obowiązkowych comiesięcznych wpływów na konto. Niektóre banki określają minimalną kwotę, która powinna wpływać na rachunek, by można go było otworzyć albo prowadzić za darmo. Czasem jest to 500 zł, ale czasem ponad 1000 zł. Warto sprawdzić to zawczasu, bo nie każdy student co miesiąc jest w stanie przelewać na rachunek wysoką kwotę.

  • Sprawdź opłaty za transakcje. Opłata za zrobienie przelewu, za wypłatę z bankomatu, za przelew express – banki chętnie narzucają tego typu opłaty swoim klientom. Choć pojedynczy przelew kosztuje niewiele, w skali miesiąca może nazbierać się z tego całkiem pokaźna kwota.

Szukając konta dla studenta, warto zwrócić także uwagę na bonusy i premie, które proponuje bank z tego powodu, że swoje pierwsze konto chcesz otworzyć właśnie w nim. Czasem są to premie za samo założenie rachunku, a czasem np. za regularne opłacanie rachunków właśnie z tego konta. Choć nie ma co się nastawiać na zawrotne prezenty od banku, można zgarnąć kilka ciekawych bonusów.

Konto studenckie a zwykłe konto osobiste

Nazwanie produktu „kontem studenckim” z pewnością przyciągnie do banku grupę docelową, do której oferta jest skierowana. I choć fajnie jest studiować i korzystać z wszelkich przywilejów związanych ze statusem studenta, w przypadku produktów bankowych warto spojrzeć też na inne oferty. Choć za otwarcie rachunku bankowego „studenckiego” najczęściej nie trzeba płacić, może okazać się, że za transakcje czy wypłaty z bankomatów już tak. Z tego względu warto porównać również oferty standardowych kont osobistych, które ze względu na dużą konkurencję na rynku, niejednokrotnie są naprawdę korzystne. Warto zapoznać się z tabelą opłat i mniej więcej szacować, ile w skali miesiąca będzie kosztowało prowadzenie konta studenckiego, a ile standardowego rachunku osobistego.

Najtańsze konta osobiste znajdziesz, porównując oferty kilkunastu banków. Aby nie marnować czasu na chodzenie po oddziałach albo przeglądanie poszczególnych stron, skorzystaj z rankingów dostępnych w internecie. Zestawiają one propozycje różnych banków, a ty – siedząc w domu, możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama