, czwartek 20 czerwca 2024
Kolejny tom naukowej serii wydawniczej TRANSCARPATHICA na finiszu
Już niebawem publikacja dostępna także w wersji elektronicznej na www.euro-in.org fot: cloveknahranici.euDodaj do Facebook

Kolejny tom naukowej serii wydawniczej TRANSCARPATHICA na finiszu

REDAKCJA/MAT. PRAS.
W jaki sposób epidemia COVID-19 zmieniła pogranicze polsko-czeskie i wpłynęła na współpracę transgraniczną? Co zakłada strategia terytorialnego współdziałania w Euroregionie Śląsk Cieszyński na najbliższe lata? To tylko część zagadnień, którym poświęcony został ósmy już tom naukowej serii wydawniczej „TRANSCARPATHICA” wydawanej przez Stowarzyszenie „Olza” oraz branżową Komisję Polskiej Akademii Nauk pod redakcją profesora Akademii WSB Łukasza Wróblewskiego.

Czym jest TRANSCARPATHICA?

- Od 2012 roku Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” we współpracy z Komisją ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich Polskiej Akademii Nauk przy Oddziale w Katowicach wydaje serię „TRANSCARPHATHICA”. Jest to publikacja poświęcona problematyce współpracy transgranicznej oraz relacjom sąsiedzkim łączącym Polaków, Czechów i Słowaków – wyjaśnia Bogdan Kasperek, dyrektor biura Euroregionu Śląsk Cieszyński.

​W skład Rady Naukowej serii „TRANSCARPATHICA. Prace EuroInstytutu Polsko-Czesko-Słowackiego” weszli naukowcy z Polski, Czech i Słowacji, reprezentujący następujące ośrodki naukowo-badawcze: Polską Akademię Nauk Oddział w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Opolski, Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, Czeską Akademię Nauk w Brnie (Akademie věd České republiky v Brně), Uniwersytet Karola w Pradze (Univerzita Karlova v Praze), Słowacką Akademię Nauk v Bratysławie (Slovenská akademie věd v Bratislavě), Uniwersytet św. Cyryla i Metodego w Trnawie (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave) oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” reprezentujący jednocześnie Radę i Sekretariat Euroregionu Śląsk Cieszyński. Skład Rady podkreśla międzynarodowy charakter serii. Ostatnie tomy publikacji powstają na licencji Creative Commons, a seria znajduje się na liście punktowanych tytułów naukowych.

Już niebawem publikacja dostępna także w wersji elektronicznej na www.euro-in.org.

Najnowszy tom powstał w ramach projektu „InfoSpace” dofinansowanego ze środków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, realizowanego wspólnie przez polską i czeską stronę Euroregionu Śląsk Cieszyński oraz Stowarzyszenie „Człowiek na granicy”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama