, poniedziałek 11 grudnia 2023
Kolejne 4 eksplozje w kopalni Pniówek. Poszkodowanych 10 ratowników
Wczoraj po godz. 21:00 pod ziemią doszło do kolejnych 4 wybuchów metanu. Poszkodowanych jest 10 ratowników. fot: fot: KWK Pniówek. D.LachDodaj do Facebook

Kolejne 4 eksplozje w kopalni Pniówek. Poszkodowanych 10 ratowników

UM
Dzisiaj w godzinach porannych w kopalni Pniówek w Pawłowicach zbierał się sztab, który zdecyduje, jak dalej będzie przebiegać akcja ratownicza. Wczoraj po godz. 21:00 pod ziemią doszło do kolejnych 4 wybuchów metanu. Poszkodowanych jest 10 ratowników.

Już ponad dwie doby trwa akcja ratownicza zaginionych pracowników kopani Pniówek. Ratownicy pracowali przy wydłużaniu lutniociągu w rejonie ściany N-6.

- Parametry atmosfery zaczęły się niestety drastycznie zmieniać - poinformował w nocy szef akcji ratowniczej w kopalni Pniówek w Pawłowicach Arkadiusz Frymarkiewicz.

Doszło do kolejnych wybuchów metanu.
- Wszyscy ratownicy po wybuchu byli przytomni i wydolni krążeniowo oraz oddechowo. Wyjaśnił, że ratownicy wycofywali się o własnych siłach- poinformował Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowanych zostało 10 górników, 8 z nich trafiło do szpitali.

Nie wiadomo też czy eksplozje nie uszkodziły budowanego od środy lutniociągu. Wstrzymano akcję poszukiwawczą siedmiu pracowników, którzy ucierpieli wskutek środowych wybuchów do czasu ustabilizowania się atmosfery w rejonie ściany N-6.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama