, piątek 21 czerwca 2024
Jesteś ofiarą? Skorzystaj z pomocy! Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
W dniach 21-26 lutego trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. fot: www.ms.gov.plDodaj do Facebook

Jesteś ofiarą? Skorzystaj z pomocy! Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

JM
Już po raz jedenasty w całym kraju obchodzony jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Przedsięwzięcia mającego na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Na co dzień takim osobom pomaga między innymi cieszyńskie Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt".
Okaleczone, zastraszone i najczęściej nie znają swoich praw. Ofiary przestępstw. Od 21 do 26 lutego będą mogły skorzystać z porady adwokatów, prokuratorów, policjantów, kuratorów sądowych i komorników, a także uzyskać pomoc psychologiczną.

Jednym z szesnastu punktów w kraju działających pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie taką specjalistyczną pomoc będzie można uzyskać, jest Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Śląskiej Fundacji "Błękitny Krzyż" przy ulicy Bystrzańskiej 51a w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje na temat dyżurów konkretnych specjalistów można uzyskać numerem telefonu 33 822 46 90.

W powiecie cieszyńskim przez cały rok pomoc prawną, psychologiczną oraz terapeutyczną świadczy między innymi cieszyńskie Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Tylko w zeszłym roku z pomocy ośrodka przy ulicy ks. Janusza 3 skorzystało około tysiąca osób. - Przede wszystkim były to sprawy związane z naruszeniem dóbr osobistych, przemocą psychiczną, ekonomiczną, fizyczną oraz seksualną - mówi Elżbieta Kiedroń-Fałat, kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Z Centrum można skontaktować się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem telefonu 33 479 54 55.

Pracownicy interwencyjni pełnią również dyżur również pod numerem 33 851 29 29 - całodobowym telefonie zaufania w hostelu dla ofiar przemocy przy ulicy Mała Łąka 17a w Cieszynie.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Masz rację. Niejedno pospolite przestępstwo niesie za sobą niej pogardy niż te związane z niektórymi tzw. prywatyzacjami i tym podobnymi. Jeszcze dziś sprzedaje się np. ludzi w mieszkaniach. Prawie nikt nie reaguje. Tylko w jakimś prawnym bajzlu są możliwe takie niewolnicze tranzakcje. Beneficjenci niektórych operacji uchodzą często za byznesmenów (-łomenów) a nawet... darczyńców. Brawo, hipokryzja święci triumfy. Inni beneficjenci są spychani na społeczne dno ekonomiczne, moralne i jakie tylko. Uważam, że niepoważnym jest kto uważa te fakty za jednostkowe. Wyrównania strat oczywiście nie będzie, pytanie czy będzie wyciąganie wniosków. Też chyba nie a to wynika z tego że informacje docierające do właściwych instytucji Tego Państwa są totalnie olewane. Nawet tam gdzie winien królować wymiar sprawiedliwości poniżani są krytykujący rzeczywistość. Zdarzyło się w Tym Państwie że krytykujący wyskoczył z sądowego okna. Nie wiem czy wnioskowanie o okratowania okien jest najsłuszniejszym rozumowaniem w sprawie.

Jestem ofiarą przemocy jaką zastosował wobec mnie i innych mieszkańców tego kraju AWS z Buzkiem i Krzaklewskim sprzedając NASZ majątek narodowy , którego byliśmy współwłaścicielami. Dlatego kategorycznie rządam wyrównania strat i ukarania winnych zaistniałych okoliczności. WYKLĘTY POWSTAŃ LUDU ZIEMI POWSTAŃCIE KTÓRYCH DRĘCZY GŁÓD....

Współczuję Ci Felicjanie. Współczuję bo wiem jak to jest z doświadczenia. Jestem w podobnej sytuacji,tylko że ja o TV to całkiem muszę zapomnieć. Żona wypompowuje mnie do kości a jak kończy to przychodzi sąsiadka z córką i ... szkoda gadać.

Długo nie mogłem się zdecydować na otwarcie ale teraz mogę wyznać - jestem ofiarą przemocy domowej...Żona znęca się nade mną emocjonalnie ale nie tylko. Zwykłe poszturchiwania to tylko góra kredensu. Dochodzą do tego takie zwyrodnienia jak przymus oglądania " M jak Miłość" czy też wyrafinowane praktyki seksualne . Już sam nie wiem co gorsze...Za każdą próbę przeciwstawienia się jej zaborczości jestem karany zakazem oglądania Eurosportu czy TVN Turbo. Poradźcie mi czy mój problem nabrzmiał na tyle aby zgłosić się na Małą Łąkę ? Może są w mieście koledzy z podobnymi problemami , którzy przez fałszywy wstyd też tak jak cierpią w czterech ścianach i boją się ujawnić ?

Jakby ktoś potrzebował pełnej listy placówek, do których można zwracać się o pomoc czy radę, to można ją znaleźć tutaj: http://spolecznieodpowiedzialni.pl/247/Dzis_jest_Europejski_Dzien_Ofiar,...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama