, niedziela 4 czerwca 2023
Jaki materac dla pary wybrać? Cechy dobrego materaca 200x200 na przykładzie materacy Hilding Anders
Jaki materac dla pary wybrać? fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Jaki materac dla pary wybrać? Cechy dobrego materaca 200x200 na przykładzie materacy Hilding Anders

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jaki materac dla pary wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Dlatego postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości. Sprawdź cechy dobrego materaca 200x200!

Izolacja ruchów partnera

Wygodny sen decyduje nierzadko o naszym samopoczuciu na cały dzień. Dlatego warto zadbać o odpowiedni materac, który zagwarantuje komfort spania oraz uczucie wypoczęcia po przebudzeniu. Pojawia się jednak pytanie, jak dopasować materac dla dwóch osób? W tym przypadku należy zadbać o odpowiednią izolację ruchów. Każdy z nas śpi inaczej. Jeżeli będziemy odczuwali każdą zmianę pozycji partnera, nasz sen zostanie zaburzony. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być materace sprężynowe. Hilding Anders unowocześnił tradycyjne rozwiązanie, umieszczając każdą sprężynę w osobnej kieszonce. Dzięki temu każda z nich reaguje indywidualnie na ciężar naszego ciała i nie odczuwamy ruchów partnera.

Warto zwrócić uwagę, że im gęściej rozłożone są sprężynki, tym materace do spania reagują dokładniej. Dlatego dla par z dużą różnicą wagi zaleca się wypełnienie Multipocket. To nowoczesne rozwiązanie polega na umieszczeniu większej liczby sprężynek na 1 m2 materaca. W ten sposób tworzy się jeszcze więcej niezależnych punktów podparcia, co gwarantuje lepszą elastyczność punktową.

Idealne dopasowanie do ciał użytkowników

Ważną kwestią jest również idealne dopasowanie do ciał użytkowników. Musimy zadbać nie tylko o spokojny, ale także zdrowy sen. Może nam to zapewnić wypełnienie piankowe. Przykładem takiego produktu jest materac termoelastyczny. Specjalny materiał umożliwia idealne dopasowanie do kształtu ciała. Dzięki temu możemy wyeliminować punkty napięcia mięśni i kręgosłupa. Pianka termoelastyczna zmienia swój kształt pod wpływem ciężaru oraz  temperatury ciała każdego z użytkowników. Warto jednak zwrócić uwagę, że problem może pojawić się w przypadku cięższych osób. W takiej sytuacji materac może się zapadać, a nasz kręgosłup znajdzie się w niewłaściwym położeniu. Dlatego powinniśmy ostrożnie korzystać z tego rozwiązania.

Jak połączyć idealne dopasowanie i izolację ruchów partnera? Hilding Anders oferuje swoim klientom hybrydowy materac 200x200. Hilding Dance to nowoczesne rozwiązanie łączące system drobnych sprężynek Pocket Plus o wysokości aż 15 cm oraz wkłady piankowe. Sprężyny zapewniają wysoką elastyczność punktową i doskonałe podparcie dla ciała. Pianka HR decyduje o odpowiednim poziomie twardości. Dzięki temu materac reaguje i dostosowuje swój kształt do ułożenia użytkowników. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku par z dużą różnicą wagową!

Różne strefy twardości materaca

Parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest również stopień twardości. Pamiętajmy, że poszczególne partie naszego ciała są mniej lub bardziej wrażliwe na naciski. Łydki i barki potrzebują miękkiego podłoża. Dla głowy, stóp i miednicy lepsza będzie średnia twardość. W przypadku ud i kręgosłupa zaleca się twardsze podłoże. Jak w takiej sytuacji dostosować stopień twardości materaca? Z pomocą przychodzi Hilding Anders, który udostępnia swoim klientom materace doskonałej jakości z 7 różnymi strefami twardości. Dzięki temu każda część ciała otrzymuje to, czego potrzebuje. 

Warto również zwrócić uwagę na możliwość połączenia dwóch twardości w jednym materacu. Możemy regulować twardość poprzez dodanie dodatkowej wkładki kokosowej lub pianki. Dzięki temu jedna strona materaca będzie twardsza niż pod drugiej. Takie rozwiązanie rozwiąże większość naszych problemów związanych z wątpliwościami dotyczącymi stopnia twardości.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama