, niedziela 1 października 2023
Jak należy przygotować się do konsultacji lekarskiej online?
Jak należy przygotować się do konsultacji lekarskiej online? fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Jak należy przygotować się do konsultacji lekarskiej online?

MATERIAŁ SPONSOROWANY
Konsultacja lekarska online pozwala na szybkie uzyskanie pomocy medycznej. Sposób jej przeprowadzenia niewiele różni się od standardowej wizyty, jednak warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy. Dowiedz się, co powinieneś mieć przy sobie podczas rozmowy z lekarzem.

Na czym polega konsultacja lekarska online?

Od kilku lat wizyty lekarskie mogą odbywać się nie tylko stacjonarnie, lecz także przez telefon czy internet. Często na wizytę w przychodni trzeba czekać kilka dni, dlatego dobrym rozwiązaniem może być teleporada. Aby móc otrzymać taką pomoc, należy najpierw umówić się poprzez stronę, np. https://www.welbi.pl/konsultacja-lekarska-online/. Konsultacja online polega na rozmowie telefonicznej, podczas której można nie tylko uzyskać pomoc specjalisty lub omówić niepokojące objawy, lecz także otrzymać skierowanie na badania albo zwolnienie lekarskie, jeśli lekarz uzna to za konieczne.
Cała rozmowa jest przeprowadzana telefonicznie, dlatego taka porada może odbyć się w dowolnym miejscu. Ponadto konsultacje online mogą odbywać się 7 dni w tygodniu, o dowolnej porze, dzięki czemu można uzyskać pomoc szybciej, niż umawiając się na wizytę w przychodni zdrowotnej. Dodatkowym atutem jest możliwość zamieszczenia w formie załącznika wcześniejszych wyników badań oraz informacji medycznych.

Jak umówić się na konsultację lekarską online?

Aby móc skorzystać z konsultacji lekarskiej online, należy umówić się na nią. Niezbędny do tego jest internet oraz telefon. E-wizytę można odbyć z wieloma specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Wśród nich są m.in. ginekolodzy, dermatolodzy, endokrynolodzy, pediatrzy czy urolodzy. Po wybraniu odpowiedniej osoby należy ustalić termin rozmowy. Po zakończeniu telewizyty istnieje możliwość zadania pytania lekarzowi. To cenna informacja, ponieważ czasami mogą pojawić się wątpliwości, które warto jak najszybciej wyjaśnić. 

Jak się przygotować do konsultacji lekarskiej online?

Termin konsultacji lekarskiej online wybiera się samodzielnie, dlatego warto wiedzieć, jak należy przygotować się do porady, aby była jak najbardziej wartościowa. Przed rozmową najlepiej stworzyć listę zażywanych na stałe leków wraz z ich dawką i częstotliwością stosowania. To może być ważne dla lekarza, jeśli chciałby przepisać nowe leki. Równie istotne są informacje dotyczące chorób współistniejących. 
Przed teleporadą można także poinformować lekarza o najświeższych wynikach badań, jeśli mają one wpływ na cel rozmowy. Czasami po konsultacji specjalista może zlecić dodatkowe, uzupełniające badania. Podczas rozmowy należy wymienić wszystkie niepokojące dolegliwości, nawet jeśli uznamy je za niezwiązane z potencjalnym schorzeniem. Warto także przygotować kartkę i długopis, aby zanotować najważniejsze informacje, które zostaną przekazane przez lekarza podczas rozmowy. To będzie duże ułatwienie dla wielu osób.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama