, środa 24 lipca 2024
Funkcjonariusze Służby Więziennej szkolili ratowników medycznych
W dwudniowym szkoleniu, które odbyło się na sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Cieszynie, uczestniczyła łącznie kilkunastoosobowa grupa ratowników medycznych z zespołów ratownictwa medycznego z Cieszyna, Strumienia, Skoczowa, Zebrzydowic, Istebnej i Wisły. fot: Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Funkcjonariusze Służby Więziennej szkolili ratowników medycznych

Tomasz Głasek
Funkcjonariusze Służby Więziennej szkolili ratowników medycznych

Szkolenie odbywało się również w karetce pogotowia, polegało na praktycznym projektowaniu bezpiecznego miejsca pracy oraz ćwiczeń z technik obrony i zasad wzajemnej asekuracji i współpracy w trakcie wykonywania czynności ratowniczych.


Funkcjonariusze Służby Więziennej szkolili ratowników medycznych

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją werbalną i co raz częściej agresją fizyczną trudnych pacjentów.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie w dniach 5-6 listopada br. przeprowadzili szkolenie z zakresu radzenia sobie z napaściami i atakami agresji pacjentów dla grupy pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.

W dwudniowym szkoleniu, które odbyło się na sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Cieszynie, uczestniczyła łącznie kilkunastoosobowa grupa ratowników medycznych z zespołów ratownictwa medycznego z Cieszyna, Strumienia, Skoczowa, Zebrzydowic, Istebnej i Wisły.

Bezpieczeństwo w pracy

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją werbalną i co raz częściej agresją fizyczną trudnych pacjentów. Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze ZK Cieszyn por. Waldemar Frolik oraz st. sierż. Krzysztof Bury, którzy podzielili się swym bogatym doświadczeniem zawodowym i praktycznymi umiejętnościami pracy z agresywnymi podopiecznymi.

Praktyka przede wszystkim

Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszym etapie uczestnicy zapoznali się z zasadami rozładowywania, niwelowania sytuacji stresowych i napięć oraz technikami samoobrony przed agresją fizyczną. W drugiej części, szkolenie odbyło się w karetce pogotowia i polegało na praktycznym projektowaniu bezpiecznego miejsca pracy oraz ćwiczeń z technik obrony i zasad wzajemnej asekuracji oraz współpracy w trakcie wykonywania czynności ratowniczych.

Szkolenie zakończyło się wzajemnym zapewnieniem o dalszej współpracy szkoleniowej z zakresu praktycznych umiejętności niwelowania zagrożeń występujących podczas pracy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama