, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyn: znane są przyczyny zapadlisk
Cieszyn: znane są przyczyny zapadlisk fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: znane są przyczyny zapadlisk

Halyna Malynovska
Zapadlisko na ul. Przepilińskiego powstało z przyczyn naturalnych. Na ul. Krzywej to efekt awarii wodociagu.

Dwa zapadliska na cieszyńskich ulicach, które pojawiły się w lutym, mają różne pochodzenie. Dziura na ul. Krzywej powstała w wyniku awarii wodociągu. W tym przypadku nie ma mowy o dużej skali zjawiska. Jeżeli chodzi o sytuację na ul. Przepilińskiego zapadlisko było spowodowane wypłukiwaniem przez wody deszczowe nasypów powstałych w wyniku różnych prac drogowych i kanalizacyjnych.

• Zostały przekamerowane sieci kanalizacji ogólnospławnej oraz sprawdzone sieci wodociągowe, żadna z tej infrastruktury nie jest zniszczona. Obecnie dokumentacja geologiczna wraz z wykazem koniecznych prac i szacunkowym kosztorysem została przekazana do Powiatowego Zarządu Dróg. Wstępny kosztorys w zakresie wykonania drenażu i podpięcia tego cieku podziemnego do kanalizacji pełnospławnej wyniesie około 73 tys. zł. Finalny zakres prac będzie wynikał z uzgodnień z PZD - wyjaśnia Wiceburmistrz Cieszyna Przemysław Major.

Na bieżące utrzymanie dróg powiatowych (o długości łącznej 40 km) na terenie Cieszyna miasto otrzymuje około 1,5 mln zł dotacji od Powiatu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama