, środa 24 lipca 2024
“Bogaty ojciec, biedny ojciec” - Jak zrozumieć finanse i osiągnąć finansową niezależność?
Bogaty ojciec, biedny ojciec fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

“Bogaty ojciec, biedny ojciec” - Jak zrozumieć finanse i osiągnąć finansową niezależność?

ART. SPONSOROWANY
Choć popularne przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, dobra sytuacja finansowa w ogromnym stopniu wpływa na poczucie bezpieczeństwa i komfort życia.

Jeśli szukasz inspiracji do rozwoju w tym obszarze, sprawdź metodę Roberta Kiyosakiego opisaną w bestsellerowej książce “Bogaty ojciec, biedny ojciec”.

Kim jest Robert Kiyosaki?

Autor jednego z najbardziej poczytnych poradników biznesowych XXI wieku to Amerykanin o japońskich korzeniach, urodzony i wychowany na Hawajach. W młodości Kiyosaki służył w oddziałach marines; po opuszczeniu wojska parał się sprzedażą kserokopiarek. Prawdziwą fortunę przyniosły mu jednak udane inwestycje i działalność edukacyjna. Wydany w 1997 roku poradnik “Bogaty ojciec, biedny ojciec” okazał się przełomowy nie tylko dla kariery samego autora, ale i setek tysięcy czytelników, którzy znaleźli w nim sposób na osiągnięcie materialnej niezależności oraz stałego pomnażania kapitału.

Bogaty ojciec, biedny ojciec - historia napisana przez życie

Obaj tytułowi bohaterowie mają swoje pierwowzory w autentycznych postaciach. “Biedny ojciec” to ojciec samego Kiyosakiego - wysoko postawiony pracownik oświaty, oddany ideom dobrego wykształcenia i sumiennej pracy. Działalność zawodowa przyniosła mu niezły status materialny; skąd więc określenie “biedny”? Większość dochodów ojca Roberta służy opłacaniu “zobowiązań”, czyli produktów i usług dających wyłącznie doraźne korzyści. Od samochodu po składki emerytalne - żadne ze zobowiązań nie generuje kolejnych dochodów, a jedynie wydatki.

Zupełnie odmienną postawę reprezentuje “bogaty ojciec” - tata Mike’a, jednego z kolegów Roberta. Człowiek ten prowadzi własny biznes, a lwią część dochodów lokuje w aktywach, czyli inwestycjach przynoszących kolejne zyski. Strategia ta pozwala mu na elastyczność i niezależność w podejmowaniu decyzji, a także swobodne korzystanie z niesionych przez życie możliwości.

Biznes na własnych zasadach

Jak pisze Kiyosaki, działania bogatego ojca pozwoliły mu rozwinąć niewielkie aktywa w ogromnej skali, czyniąc go ostatecznie jednym z najbardziej majętnych obywateli Hawajów. Zarówno jego historia, jak i myśl przewodnia książki Kiyosakiego zainspirowała wielu przedsiębiorców, którzy dzięki zmianie myślenia o zarabianiu pieniędzy zmienili diametralnie swoje życie.

Mocnym potwierdzeniem prawdziwości przekazu jest także sama popularność książki Bogaty ojciec, biedny ojciec: choć od premiery minęło już ponad ćwierć wieku, jej treść wciąż jest w pełni aktualna, a kolejne egzemplarze sprzedają się jak świeże bułeczki. Promowany w niej model biznesowy sprawdza się w każdej branży; bardzo możliwe, że i Ty znajdziesz w niej elementy przydatne do rozwoju własnej działalności!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama