, piątek 21 czerwca 2024
Bezpieczne wakacje - 4 rzeczy które warto pamiętać przed wyjazdem
Bezpieczne wakacje fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Bezpieczne wakacje - 4 rzeczy które warto pamiętać przed wyjazdem

ART. SPONSOROWANY
Każdy z nas planując wakacje, powinien dołożyć starań, by były one bezpieczne. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Są pewne kwestie, o których zawsze trzeba pamiętać przed wyjazdem i my przedstawiamy cztery najważniejsze. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Wybieramy tylko sprawdzone oferty wakacyjne

Jeśli poświęcimy nieco więcej czasu na przejrzenie ofert wakacyjnych, to dojdziemy do wniosku, że jest ich naprawdę wiele. Na pierwszy rzut oka to powód do radości, ponieważ każdy z nas będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, czy dla swoich bliskich. Jednak musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie oferty pochodzą z bezpiecznego źródła. Za wieloma kryją się oszuści, którzy będą próbować wyłudzić nasze dane lub pieniądze.

Jeśli zatem nie chcemy narazić się na niebezpieczeństwo, to lepiej zachować rozwagę i zwracać większą uwagę przy wyborze ogłoszeń. Na pewno warto stawiać na sprawdzone oferty wakacyjne, które pochodzą ze znanych biur podróży, czy profesjonalnych serwisów. Poznamy je nie tylko po stażu na rynku, ale również po dobrej opinii wśród klientów. Jeśli zatem nie będziemy pewni swojego wyboru, to zawsze lepiej zebrać kilka dodatkowych informacji, zwłaszcza że Internet może nam to ułatwić.

Uważamy na kieszonkowców

 Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż po Polsce, czy też do innych krajów, to zawsze musimy liczyć się, z tym że możemy paść ofiarą kieszonkowców. Jest ich pełno w komunikacji miejskiej, przy sklepikach z pamiątkami, czy po prostu przy najważniejszych atrakcjach i zabytkach danego miasta lub państwa. Dlatego zaleca się rozwagę i pilnowanie swoich bagaży.

 Do tego, nie należy brać ze sobą dużej ilości pieniędzy, a dokumenty lepiej chować od wewnętrznej strony marynarki, czy w kieszeniach, do których złodziej się nie dostanie. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nie tylko stresu, ale również problemów z wyrobieniem nowych dokumentów, co może być trudne podczas wakacji w innym kraju.

Przed wyjazdem kupujemy polisę podróżną

 Każdy Polak, który odprowadza składki i ma ubezpieczenie zdrowotne, może liczyć na dostęp do podstawowej opieki medycznej. Jednak nasze ubezpieczenie działa wyłącznie na terenie kraju. Gdy przekraczamy jego granice, to zostajemy bez opieki. Możemy to zmienić, gdy wyrobimy kartę EKUZ, ale pamiętamy, że działa tylko na terenie krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

 Co więcej, karta EKUZ także ma pewne ograniczenia, ponieważ zapewnia darmową opiekę medyczną na takich samych zasadach, jak dla obywateli kraju, w którym przebywamy. Zatem trzeba liczyć się z tym, że za pewne usługi zostaną nam naliczone opłaty i to my będziemy musieli pokryć wszystkie koszty. Leczenie za granicą bywa bardzo kosztowne, więc nawet drobna pomoc medyczna może narzucić na nas wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

 Tego na pewno byśmy nie chcieli, więc, zamiast ryzykować, lepiej od razu zadbać o swoje bezpieczeństwo. Uda nam się to, gdy jeszcze przed wyjazdem wykupimy polisę turystyczną. Pamiętajmy jednak, że jej wybór nie może być przypadkowy, ponieważ tylko dobra polisa ochroni nas przed kosztami związanymi z leczeniem, transportem medycznym, czy nawet ewentualną rehabilitacją. Całe szczęście najlepszą polisę podróżną znajdziesz na https://wakacyjnapolisa.pl/, więc to tutaj warto skierować swoje kroki.

Aby jednak zakup był udany, pamiętamy, by dodatkowo dostosować polisę podróżną do rodzaju wyjazdu. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy uprawianie sportów ekstremalnych. Choć są w stanie dostarczyć nam wiele adrenaliny, to są też sporym zagrożeniem dla naszego zdrowia, więc lepiej tego nie bagatelizować. Dodatkowo nie zaszkodzi też rozszerzyć polisy o NNW, czyli o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ponieważ jeśli w czasie wakacyjnego wyjazdu ucierpi nasze zdrowie, to w ramach polisy możemy ubiegać się o odszkodowanie lub rekompensatę za poniesione straty, lub ból (zobacz więcej na: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy/). Przydatne okazuje się również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ponieważ chroni na wypadek poszkodowania osób trzecich. 

Przed podróżą autem sprawdzamy jego stan techniczny

Wielu z nas wybiera się na wakacje swoimi samochodami, ponieważ w ten sposób możemy zabrać większą ilość bagażu, czy nawet przejąć pełną kontrolę nad samym przebiegiem trasy.

Poza tym, podróż w większą ilość osób pozwala przyciąć koszty związane z wyjazdem, więc to również rozwiązanie opłacalne pod względem ekonomicznym. 

Na pewno warto uzupełnić wszystkie płyny eksploatacyjne, sprawdzić stan kół, czy zapasu, ale nie tylko. Przed wyjazdem powinniśmy też odwiedzić zaprzyjaźnionego mechanika lub stację diagnostyczną, by zweryfikować, czy w naszym aucie nie występują jakieś większe usterki. W ten sposób będziemy mogli je usunąć i unikniemy nieprzyjemności podczas wyjazdu. Aby dodatkowo zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem, warto wykupić ubezpieczenie Assistance.

 

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama