, niedziela 1 października 2023
Apteki - nowe obowiązki, Minister Zdrowia zarządza co następuje...
Apteki - nowe obowiązki fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Apteki - nowe obowiązki, Minister Zdrowia zarządza co następuje...

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z października 2022 roku zmieniło podstawowe warunki prowadzenia apteki. Wśród nowych wytycznych pojawiły wymagania jakościowe, związane z bezpieczeństwem przechowywania produktów leczniczych, środków spożywczych i specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowców farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych. Apteki muszą zapewniać w pomieszczeniach wyposażenie do całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności, w urządzeniach chłodniczych - wyposażenie do monitorowania temperatury oraz system umożliwiający odpowiednio zapis temperatury lub wilgotności oraz powiadamianie o przekroczeniach tych parametrów. Apteki w Polsce mają 12 miesięcy na dostosowanie do nowego rozporządzenia.

Dla właścicieli aptek wejście w życie rozporządzenia oznacza kolejne koszty. Apteka powinna zakupić urządzenia umożliwiające całodobowy pomiar temperatury oraz wilgotności powietrze, ale także system, który będzie gromadził te dane oraz je przetwarzał, wysyłał alerty i alarmy o przekroczeniach konkretnych zakresów, generował raporty.

Czujniki powinny znaleźć się nie tylko w pomieszczeniach, ale również w lodówkach.

O jakie pomieszczenia chodzi? Głównie te w których sporządza się leki recepturowe, apteczne, produkty lecznicze oraz przechowuje produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowce farmaceutyczne i wyroby medyczne.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym informacjom i sprawdźmy ile czujników będzie potrzebnych.

Większość aptek posiada następujące pomieszczenia, w których należy dokonywać pomiarów, jak magazyn produktów leczniczych, izba ekspedycyjna, komora przyjęć czy izba recepturowa. Dla niedużej apteki to w sumie 7 czujników (5 pomieszczeń + minimum 1 lodówka (zazwyczaj dwie)), rejestrator/router oraz UPS.
Nasza firma przygotowała spersonalizowaną platformę, która ma odpowiadać na potrzeby w/w rozporządzenia. Nasz bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności powietrza pozwala w wygodny i szybki sposób mierzyć parametry oraz wysyłać je do naszej platformy. Sam czujnik jest bardzo prosty, posiada duży wyświetlacz, dzięki któremu można obserwować pomiar bezpośrednio. Korzysta z technologii połączenia poprzez WiFi, co daje możliwość wykorzystania już istniejącej Państwa wewnętrznej infrastruktury (dostępu do internetu za pomocą sieci WiFi). Dzięki powyższym rozwiązaniom nie ma potrzeby kupować dodatkowych urządzeń np. routerów itp. Rozwiązanie które proponujemy jest dla Apteki najbardziej ekonomiczną formą dostosowania się do rozporządzenia. Urządzenia nabywacie Państwo na wyłączność, a dostęp do platformy jest płatny na zasadzie comiesięcznej subskrypcji.
Rozwiązanie zostało przygotowane przez zespół niezależnych ekspertów wywodzących się z wąskiej specjalizacji:

Crmdlakazdego.pl Sp. z o.o

ekspert w dziedzinie pisania programów dla firm na ich indywidualne życzenie. Firma posiada kilka własnych systemów do zarządzania różnymi typami przedsiębiorstw. Analityk danych. Doradca zarządów wielu firm. Optymalizacja procesów. Odpowiedzialny za urządzenia monitorujące oraz platformę agregującą dane oraz alertowanie.

Właściciel: Artur Osiński. www: crmdlakazdego.pl tel: +48 660 563 040 e-mail: biuro@crmdlakazdego.pl

Tech Mix Katarzyna Płonka

ekspert w dziedzinie kompleksowego wyposażenia aptek, przychodni czy szpitali. Tech Mix to zgrany zespół ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem od wielu lat działają w branży głównie medycznej i farmaceutycznej. Nasze doświadczenie pozwoliło nam uzyskać wielu zadowolonych Klientów w szpitalach, hurtowaniach farmaceutycznych jak i aptekach. Nasze działania charakteryzują się dużą pomysłowością, innowacją czy indywidualnym podejściem do Klienta. Odpowiada za sprzedaż rozwiązania oraz regulacje prawne.

Właściciel: Katarzyna Płonka www; techmix.eu tel: +48 609 068 555, e-mail: biuro@techmix.eu

Firma: Rekurencja.com Sp z o.o.

ekspert w dziedzinie systemów informatycznych, alarmowych. Wieloletnie doświadczenie w administracji serwerami oraz ich zabezpieczeń. Odpowiada za serwery, zabezpieczenia, kopie danych.

Właściciel: Szymon Filipczyk, www: rekurencja.com, tel: +48 530 588 622, e-mail: biuro@rekurencja.com

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama