, piątek 12 sierpnia 2022
Witali Nowy Rok na Baraniej Górze. Zabłądzili
Nowy Rok ratownicy GOPR powitali podczas akcji poszukiwawczej na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim. fot: ARCDodaj do Facebook

Witali Nowy Rok na Baraniej Górze. Zabłądzili

JM
7-osobowa grupa turystów z Bielska-Białej, która postanowiła powitać Nowy Rok na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim, podczas schodzenia ze szczytu zabłądziła. Konieczna okazała się interwencja ratowników GOPR - poinformowało Centrum Zarządzana Kryzysowego wojewody śląskiego.

Ratownicy GOPR informację o trudnościach ze zlokalizowaniem miejsca pobytu i szlaku zejścia z Baraniej Góry grupy turystów otrzymali o godz. 00.30. Grupa próbowała dostać się do schroniska na Przysłopie pod Baranią Górą, gdzie powitać miała Nowy Rok. - To były dobrze przygotowane i wyposażone, doświadczone osoby w wieku od 52 do 69 lat, które z powodu pogorszenia warunków pogodowych pogubiły się na szlaku - mówi portalowi gazetacodzienna.pl Marcin Striczek, ratownik GOPR, który uczestniczył w akcji poszukiwawczej.

Początkowo ratownicy próbowali pomóc zagubionym telefonicznie instruując ich o możliwej drodze zejścia. Ostatecznie wyruszyli w teren i o godz. 6:30 bezpiecznie sprowadzili wszystkich ze szczytu. Nikomu nic się nie stało.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć, kiedy w tym kraju "baranów" zostanie wprowadzona odpłatność za tego rodzaju akcje, powiązana z obowiązkowym ubezpieczeniem dla osób wychodzących w góry? Tak jest w "cywilizowanej" Europie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama