, sobota 3 czerwca 2023
We Wrocławiu szukamy krasnali, a w gminie Hażlach Kicaków.
Nowy projekt „GMINNYM SZLAKIEM Z KICAKIEM” w gminie Hażlach. fot: arch.UG HażlachDodaj do Facebook

We Wrocławiu szukamy krasnali, a w gminie Hażlach Kicaków.

Marcelina Banot
We Wrocławiu szukamy krasnali, a w gminie Hażlach Kicaków.


We Wrocławiu szukamy krasnali, a w gminie Hażlach Kicaków.

„GMINNYM SZLAKIEM Z KICAKIEM”, to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, Grażynę Krehut – liderkę PAFW oraz organizacje społeczne. W jego ramach mieszkańcy oraz turyści gminy Hażlach już teraz mogą zacząć poszukiwania grawerowanych tabliczek z wizerunkiem zajączka – gminnej maskotki.

Projekt ten został dofinansowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i ma za zadanie promować gminę, zwiększyć jej atrakcyjność, łączyć mieszkańców sołectw oraz zachęcać do integracji lokalną społeczność. Patrząc na to, jakim zainteresowaniem cieszą się wrocławskie krasnale, nasza mniejsza, lokalna inicjatywa również może okazać się sukcesem i cieszyć dużą popularnością. W  poszukiwania Kicaków warto zaangażować całe rodziny, a zwłaszcza najmłodszych, dla których będzie to świetna zabawa. Obecnie zajączki można znaleźć w trzech sołectwach: Rudniku, Kończycach Wielkich i Zamarskach. W ich poszukiwaniach pomogą nam powstałe, w każdym ze sołectw mapy, na których zaznaczona jest ścieżka „Gminnym Szlakiem z Kicakiem” oraz mapy wydane w formie papierowej. Podczas poszukiwań możemy natrafić na m in. GWIAZDORA, KOŃCZANA, WIEŚNIAKA, śWIĘTOSZKA  i  DZWONECZKA. Miejsc tych będzie ciągle przybywać, a docelowo ma ich powstać ponad osiemdziesiąt. Warto śledzić wiadomości na gminnej stronie, ponieważ w każdym sołectwie planowane są wydarzenia oraz konkursy na znalezienie wszystkich tabliczek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama