, niedziela 2 kwietnia 2023
Upadło biuro podróży WITOURS z Bielska-Białej
W Grecji znajduje się 69 turystów z Polski, którzy do kraju wyjadą dzisiaj. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Upadło biuro podróży WITOURS z Bielska-Białej

JM, mat.pras.
Ponad 200 turystów Biura Obsługi Ruchu Turystycznego WITOURS z Bielska-Białej ma problem z powrotem z wakacji w Grecji i Albanii.
Wczoraj firma zablokowała sprzedaż oraz odwołała wszystkie imprezy mające rozpocząć się od 1 września 2011 r. oraz złożyła w Urzędzie Marszałkowskim oświadczenie, że nie jest w stanie wywiązać się z zawartych z klientami umów o świadczenie usług turystycznych oraz zapewnić powrotu klientom do kraju.

- Marszałek Województwa Śląskiego uruchomił procedury mające na celu w pierwszej kolejności sprowadzenie do kraju turystów z Albanii i Grecji. Pozostała część środków z gwarancji ubezpieczeniowych zostanie przeznaczona na zwrot wpłat wniesionych przez klientów, proporcjonalnie do wysokości pozostałej sumy - informuje Śląski Urząd Marszałkowski.

Obecnie w Albanii przebywa 137 turystów, a w Grecji 69. W drodze po turystów są już autokary. Grupa z Grecji wyjedzie prawdopodobnie dzisiaj, a z Albanii jutro rano. Transport klientów biura zbiegł się z zakończeniem turnusów.

Nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych przez biuro WITOURS są również mieszkańcy powiatu cieszyńskiego. Mimo prób nie udało się nam skontaktować z jego przedstawicielami.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sam się zastanów. Prawdziwego koszmaru szczerze ci życzę.

Może dla ciebie 2 tysiące to jak splunąć, ale wielu oszczędza i zbiera nie po to, żeby mu potem byle biuro turystyczne je sprzątnęło. Co mają zrobić ci którzy nieraz po kilka dni czekają, żeby jakoś wrócić do domu. Zastanów się co piszesz.

bredzisz, jakie duże pieniądze?.. jaki koszmar?... ludzie wpłacają po 2 tysiące za byle jakie tury do Egiptu czy Hiszpanii - to są duże pieniądze??.. a jeśli nie jadą i stracą te dwa tygodnie smażenia się na piasku, obżarstwa i opilstwa na "all inclusive" to to ma być koszmar??.. Oby Bóg ci koszmaru dał prawdziwego skosztować.

Koszmar,ludzie płacą duże pieniądze, spokojnie wyjeżdżają na zasłużony urlop,a tu potem taka paskudna niespodzianka,problemy z powrotem.

W tym biurze pracowali oszuści, nie płacili za opiekę nad grupami młodzieży, która wyjeżdżała na wczasy. Dobrze im tak!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama