, poniedziałek 2 października 2023
Łatwiejsza droga do turystycznych atrakcji w gminie Goleszów
Do atrakcji turystycznych, które zostały zaznaczone na mapach, prowadzi trzydzieści tablic kierunkowych, jakie zostały ustawione na terenie gminy. fot: UG GoleszówDodaj do Facebook

Łatwiejsza droga do turystycznych atrakcji w gminie Goleszów

JAKUB MARCJASZ
Łatwiejsza droga do turystycznych atrakcji w gminie Goleszów

Dzięki pozyskaniu środków z funduszy europejskich udało się - we wszystkich sołectwach - postawić jedenaście tablic wraz z mapami miejscowości wchodzących w skład gminy Goleszów. fot. UG Goleszów

Odwiedzającym gminę Goleszów łatwiej będzie trafić do ciekawych i atrakcyjnych miejsc leżących na jej terenie. Wszystko dzięki specjalnym drogowskazom i tablicom z mapami.

Przed kilkoma laty na terenie gminy utworzony został już System Szlaków Spacerowych i Trasy Rowerowej Gminy Goleszów, na który składa się siedem szlaków spacerowych oraz Okrężna Trasa Rowerowa "Śladami Stroju Cieszyńskiego". Trasa tych szlaków wiedzie najbardziej atrakcyjnymi widokowo miejscami gminy.

Po drodze zwiedzający mogą oglądać obiekty zabytkowe, skanseny, Izbę Regionalną "U Brzezinów" oraz inne atrakcje turystyczne. - Jednak nie zawsze turyści poruszają się po naszej gminie, korzystając z oznakowanych w roku 2003, a odnowionych w latach 2010-11 szlaków. Dlatego też zrealizowaliśmy projekt "Łatwiej do celu", dzięki któremu turysta najpierw na mapie może odszukać wybraną atrakcję turystyczną, a następnie dzięki tablicom kierunkowym w miarę szybko powinien dotrzeć do celu. Projekt ten zatem powstał głównie z myślą o tych turystach, którzy zwiedzają naszą gminę na tzw. własną rękę, nie korzystając przy tym z Systemu Szlaków Spacerowych i Trasy Rowerowej Gminy Goleszów - mówi Tomasz Jaszowski, zastępca wójta gminy Goleszów, który był inicjatorem powstania projektu. - Do stworzenia oznakowania wybranych atrakcji turystycznych w głównej mierze zainspirowała mnie wizyta Zenona Sobczyka, prezesa Koła Gminnego PTTK nr 19 "Ślimoki" w Goleszowie, który zaprezentował mi projekt graficzny tablic kierunkowych własnego autorstwa, mających doprowadzać turystów do akwenu "Ton" oraz skoczni narciarskich w Goleszowie. Pomysł ten od razu mi się spodobał i stwierdziłem, że należy go zrealizować, najlepiej dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z funduszy unijnych - opowiada Jaszowski.

Dzięki pozyskaniu środków z funduszy europejskich udało się - we wszystkich sołectwach - postawić jedenaście tablic wraz z mapami miejscowości wchodzących w skład gminy Goleszów. Każda z nich posiada jednakową oprawę graficzną, która nawiązuje do barw herbu gminy. Na każdej z nich zamieszczony został plan każdej z miejscowości, a także mapa konturowa gminy Goleszów wraz z naniesionymi lokalizacjami atrakcji turystycznych oraz ich fotografami. Do atrakcji turystycznych, które zostały zaznaczone na mapach, prowadzi trzydzieści tablic kierunkowych, jakie zostały ustawione na terenie gminy.

Dzięki temu turysta, który rozpocznie swoją podróż po gminie Goleszów, dzięki mapie dowie się na przykład, że w Dzięgielowie jest "Pszczele Miasteczko", do którego już z samego Dzięgielowa doprowadzą go tablice kierunkowe. Inne drogowskazy prowadzą m.in. do takich atrakcji, jak Góra Chełm w Goleszowie, Izby Regionalnej "U Brzezinów" w Cisownicy, skansenu "Na Podlesiu" w Kisielowie, czy skansenu "Powozownia" w Puńcowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama