, piątek 23 luty 2024
Beskidzka 5 promowała się w Katowicach. Będzie więcej turystów?
Kolejne z cyklu "Spotkań z Beskidzką 5" tym razem skierowane było przede wszystkim do nauczyciele katowickich szkół. fot: szczyrk.plDodaj do Facebook

Beskidzka 5 promowała się w Katowicach. Będzie więcej turystów?

JM, INFO. PRAS.
- Przyjedźcie do nas! - zachęcali organizatorów turystyki szkolnej przedstawiciele gmin "Beskidzkiej 5" podczas spotkania, które 11 maja odbyło się w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.
Kolejne z cyklu "Spotkań z Beskidzką 5" tym razem skierowane było przede wszystkim do nauczyciele katowickich szkół organizujących wycieczki w Beskidy oraz samych uczniów.

Podczas kilkugodzinnego spotkania w dawnym Górnośląskim Centrum Kultury mieli oni okazję poznać szczegóły dotyczące bazy noclegowej, zaplecza gastronomicznego, rekreacji, rozrywki oraz atrakcji, jakie czekają na turystów w miejscowościach Beskidzkiej 5. Organizatorzy zaprezentowali promocyjne filmy, rozdawali materiały informacyjne poszczególnych miejscowości, a także proponowali konkretne trasy i szlaki górskie.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele Koła Miłośników Beskidów Perć z Tomaszem Maśnicą na czele. Ten wieloletni nauczyciel organizujący turystykę szkolną, ratownik GOPR, a obecnie radny miasta Katowic aktywnie włączył się w promocję miejscowości naszego regionu.

Uzupełnieniem spotkania była wizyta nauczycieli katowickich szkół w Beskidach, która odbyła się w miniony weekend. - Spędzili oni dwa dni na zwiedzaniu, poznawaniu zabytków i atrakcji, jakie oferują miejscowości Beskidzkiej 5. Taki pobyt bardzo ułatwi późniejsze organizowanie wycieczek szkolnych – podkreślają organizatorzy.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Faktycznie śmieci paskudzą nasze lasy, a śmiecą nie tylko turyści.

Czy czasem 'Wkurzonemu' nie chodzi o układy i układziki Piątki i SWIG DP z dziennikarzami?

Nie zgadzam się z Tobą, ot tyle

Śląsk cieszyński nie jest marką turystyczną i ze względu na nazwę (nad czym osobiście ubolewam) nigdy nie będzie. Poza tym oferta turystyczna Beskidzkiej 5 wyczerpuje ofertę Śląska Cieszyńskiego, może poza Cieszynem. I w sumie tyle .

Tylko Beskidzka Piątka to, tamto... A Śląsk Cieszyński był promowany w tym roku na wszystkich targach krajowych i czemu cisza?

Promocja dobra rzecz. Kolorowe zdjęcia skryją wiele. Dobrze że choć piszecie o konkretnych szlakach. Na chybił trafił można się pomylić. Poprzednią niedzielę szłam sobie Cieńkowem i bajzlu jak tam panuje wstyd straszny. Przeraziła najbardziej sterta azbestowego eternitu tuż obok znaczonego szlaku. W centrum Wisły adrażająca jarmarczność zupełnie bez wyrazy. Gdyby nie parę prywatnych pensjonacików można by pomyśleć że Tu nikomu, na niczym, nie zależy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama