, piątek 1 lipca 2022
Zainaugurowano olimpiadę młodzieży
Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była również obecność Piotra Żyły, który na scenę wniósł olimpijski ogień. fot: arch.UM WisłaDodaj do Facebook

Zainaugurowano olimpiadę młodzieży

red.mat.pras
Zainaugurowano olimpiadę młodzieży


Zainaugurowano olimpiadę młodzieży


Zainaugurowano olimpiadę młodzieży

We wtorek 18 lutego w Wiśle nastąpiło uroczyste otwarcie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. W tegorocznej olimpiadzie młodzieży rywalizuje 1147 sportowców w 14 dyscyplinach.

Zmagania toczyć się będą w 6 miastach województwa śląskiego i potrwają do 8 marca.

- Kolejną edycję młodzieżowej olimpiady inaugurujemy w miejscowości, która jest domem takich wybitnych sportowców jak Adam Małysz, Piotr Żyła, Olek Zniszczoł, czy wielu, wielu innych, w tym olimpijczyków, mistrzów w sportach zimowych - mówił Tomasz Bujok burmistrz Wisły.
Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Paweł Rassek - dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była również obecność Piotra Żyły, który na scenę wniósł olimpijski ogień.

Alpejczycy i snowboardziści rywalizować będą w Szczyrku, a narciarze biegowi i biathloniści w Wiśle. W obu tych miastach odbędą się zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W Cieszynie zaplanowano zmagania w łyżwiarstwie figurowym, w Gliwicach w curlingu, a w Jastrzębiu-Zdroju i Tychach w hokeju na lodzie.

Szczegółowy program na: www.oomslask2020.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama