, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Wspólne oglądanie skoków w centrum Wisły
Po raz pierwszy w czasie letnich zawodów dla kibiców w centrum miasta zorganizowano wspólne oglądanie skoków na telebimie. fot: PZNDodaj do Facebook

Wspólne oglądanie skoków w centrum Wisły

red./mat.pras.
Już jutro rozpoczyna się inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019 w skokach narciarskich. Po raz kolejny pierwsze w sezonie letnim zawody najwyższej rangi odbędą się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po raz pierwszy w czasie letnich zawodów dla kibiców w centrum miasta zorganizowano wspólne oglądanie skoków na telebimie. Strefa Kibica zostanie otwarta już w piątek 19 lipca. Kibice będą mogli zobaczyć kwalifikacje a później, około godziny 19:30, odbędzie się ceremonia wręczania numerów startowych.

Najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy zawitają do Wisły, aby w ten weekend zainaugurować sezon letnich startów w zawodach FIS Grand Prix. Na wiślańskim obiekcie nie mogło zabraknąć czołowych polskich zawodników, którzy licznie powalczą w piątkowych kwalifikacjach o awans do konkursu indywidualnego. W składzie reprezentacji Polski na inaugurację w Wiśle znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Kacper Juroszek.

W Wiśle nie zabraknie również m.in. rekordzisty Skoczni im. Adama Małysza, czyli Austriaka Stefana Krafta czy lidera reprezentacji Norwegii - Roberta Johanssona.

Atmosferę konkursu będzie można poczuć nie tylko będąc na skoczni, ale również kibicując na wiślańskim rynku.

- To już tradycja, że w centrum miasta uroczyście wręczamy skoczkom plastrony. Nie inaczej będzie i tym razem. Na wiślański rynek przyjedzie dziesięciu najlepszych zawodników kwalifikacji – informuje kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle Tadeusz Papierzyński.

Po ceremonii w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbędzie się koncert zespołów Misiasty i The Kroach. W Strefie Kibica na placu Hoffa fani skoków na żywo będą mogli obejrzeć konkurs drużynowy i indywidualny. W sobotę od godz. 20:00 a w niedzielę od godz. 17:30. Przygotowano także inne niespodzianki dla kibiców.

- W sobotni wieczór czekają nas dodatkowe atrakcje w ramach festiwalu Puzzle Kultury. Na placu Hoffa pojawi się m.in. krakowski "Teatr Bez Rzędów" z spektaklem "Lisia Intryga" na podstawie "Serenady" Sławomira Mrożka. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się transmisja FIS Grand Prix w skokach narciarskich, a zaraz po niej zarówno dla kibiców, jak i uczestników festiwalu odbędzie się pokaz fire show - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak - Dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dodatkowo w sobotę na skoczniach w centrum Wisły odbędą się zawody dla młodych skoczków. Międzynarodowa rywalizacja w skokach narciarskich o Puchar Prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego rozpocznie się o godz. 12:00. Już od godz. 10:30 młodzi zawodnicy będą trenować na wiślańskich obiektach w centrum miasta. Być może na zawodach znów pojawią się znane osobistości ze świata skoków narciarskich, podobnie jak miało to miejsce rok temu, kiedy młodych skoczków dopingował Sven Hannavald.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w weekend w przestrzeni centrum miasta wstęp bezpłatny!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama