, czwartek 7 lipca 2022
Walking Hockey - aktywność po 60-tce
Klub KS Cieszyn zainspirowany przez zaprzyjaźniony Ennis Hockey Club z Irlandii, założył sekcję hokeja chodzonego. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Walking Hockey - aktywność po 60-tce

JC
Walking Hockey - aktywność po 60-tce


Walking Hockey - aktywność po 60-tce


Walking Hockey - aktywność po 60-tce

Klub KS Cieszyn zainspirowany przez zaprzyjaźniony Ennis Hockey Club z Irlandii, założył sekcję hokeja chodzonego. Wszystko to, aby aktywować mieszkańców Cieszyna w wieku 60+. Walking Hockey to międzynarodowa inicjatywa zaproponowana przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych. Przypomnijmy, że KS Cieszyn umożliwia również profesjonalny rozwój młodzież w wieku od 3 do 16 lat, a dyscyplina hokeja na trawie i jego halowy odpowiednik cieszą się licznymi osiągnięciami na terenie Polski.

Zadaliśmy kilka pytań prezesowi klubu – Konradowi Legierskiemu na temat założenia i rozwoju grupy, która została utworzona w Cieszynie.

Jak narodził się pomysł na założenie Sekcji 60+ w hokeja chodzonego?
Moja mama z racji, iż jest wieku emerytalnym widząc jak nasi przyjaciele z Irlandii tworzą grupę dla seniorów, postanowiła zaszczepić w swoich synach ten pomysł.

Kiedy ruszyły pierwsze zajęcia?
Pierwsze zajęcia odbyły się już w maju, jak tylko można było wykonywać jakąkolwiek aktywność.

Czym różni się hokej chodzony od zwykłej odmiany tej dyscypliny?
Najważniejszą zasadą jest zakaz biegania, które zastępujemy jak sama nazwa wskazuje chodzeniem. Jest jeszcze jedno drobne udogodnienie – kije do Walking Hockeya są dłuższe aby zawodnicy mogli grać w postawie stojącej.

Jak trafiacie do seniorów aby zaprosić ich na zajęcia?
Droga pantoflową, gdyż jest ona najskuteczniejsza, ale bardzo dużo seniorów obserwuje również Facebooka i tą drogą trafiło do nas.

Oprócz zabawy i zdrowego trybu życia jaki niesie za sobą uprawiany sport, czy seniorzy czują ducha rywalizacji?
Duch rywalizacji towarzyszy im na każdych zajęciach, nie ma znaczenia jakie kto ma umiejętności, liczy się zabawa i walka do końca.

Czy zdarzają się kontuzje wśród członków sekcji 60+?
Kontuzji można nabawić się źle stając z łóżka, na naszych zajęciach zaczynamy od rozgrzewki. Zajęcia są prowadzone w bardzo spokojnym i wolnym tempie, ponieważ ważny jest ruch, poczucie przynależności do grupy i wzajemne wspieranie się.

Czy pojawiły się już jakieś sukcesy sportowe?
Dużym sukcesem naszej grupy to fakt, iż odbywają się regularne treningi oraz nasi klubowicze robią systematyczne postępy.

Czy zawodnicy mieli okazję mierzyć się w swojej dyscyplinie z innymi klubami?
Planowane są rywalizacje z innymi klubami nawet tymi zagranicznymi, oczywiście wszystko zależy od sytuacji na świecie. Niemniej jednak rywalizacje na tle krajowym, jak najbardziej planujemy.

Rok 2021 był rozwojowy dla sekcji hokeja chodzonego w Cieszynie, a grupa na stałe wpisała się w harmonogram cieszyńskich, zajęć sportowych dla seniorów. Inicjatywa został dofinansowany z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poprzez projekt Aktywni +. W imieniu prezesa Konrada Legierskiego oraz całej grupy Walking Hockey 60+ zapraszamy na zajęcia w 2022 roku, które odbywać się będą na sali sportowej przy al. Jana Łyska 21, w każdy wtorek od 18:00 – 19:00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 512169006 oraz na fanpage Laskarze KS Cieszyn na Facebooku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama