, poniedziałek 15 lipca 2024
Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali
W minioną niedzielę Stalownicy okazali się lepsi od praskiej Sparty. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali

MARCIN MOŃKA
Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy znów na zwycięskiej fali

fot. Robert Kania

Trzynieccy Stalownicy po nieudanym początku sezonu powrócili na zwycięski szlak. W minionym tygodniu dopisali do swojego bilansu kolejne wygrane, a szczególne znaczenie miało zwycięstwo nad praską Spartą.

Po czterech kolejnych porażkach na początku sezonu mogło się wydawać, że klub spod Jaworowego zaczął trapić poważniejszy kryzys. Na szczęście przebudzenie nadeszło już pod koniec września, i od piątej ligowej kolejki drużyna wciąż urzędującego mistrza Czechii zaczęła regularnie piąć się w ligowej tabeli. Co ciekawe, dwa pierwsze spośród wszystkich pięciu odniesionych w sezonie zwycięstw Stalownicy odnieśli na lodowiskach rywali - najpierw w Brnie, a później w Kladnie.

Trzyniecka publiczność po raz pierwszy mogła radować się z wygranej swoich ulubieńców w 9 kolejce, gdy do Werk Areny zawitała ekipa HC Verva Litwinów. Zwycięstwo 4:1 było zapowiedzią kolejnych dobrych spotkań w wykonaniu Stalowników, gdy w pokonanym polu najpierw pozostawili zespół z Pilzna, a w ostatnią niedzielę praską Spartę. 

Mecz z zespołem ze stolicy był powtórką z finałów w poprzednim sezonie, gdy Oceláři okazali się lepsi od swoich rywali. Niedzielne spotkanie mogło podobać się publiczności, nie tylko ze względu na sporo sytuacji podbramkowych i goli, lecz przede wszystkim z rozstrzygnięcia. Stalownicy pokonali swoich rywali 4:2 i dzięki tej wygranej zmniejszyli dystans do ligowej czołówki. Ten mógłby być jeszcze mniejszy, lecz w ostatnich dniach dwa mecze z ich udziałem zostały przeniesione na inny termin. 

Gracze śląskiego klubu najbliższe spotkania rozegrają na wyjeździe - w Mladej Boleslavi oraz Czeskich Budziejowicach. We własnej hali zagrają w czwartek 27 października, a ich rywalem będzie zespół Dynama Pardubice.

Po 12 ligowych kolejkach, choć jedynie 10 rozegranych meczach, Stalownicy zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Do liderującej drużyny z Pardubic tracą 6 punktów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama