, sobota 13 sierpnia 2022
Trzyniec powalczy w finale
W tegorocznych zmaganiach Generali Česká Cup trzynieccy Stalownicy dotarli do finału, w którym powalczą z zespołem z Pardubic.  fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Trzyniec powalczy w finale

Marcin Mońka
Trzyniec powalczy w finale


Trzyniec powalczy w finale

Rozpoczyna się ostatnia odsłona tegorocznej edycji Generali Česká Cup. W finale towarzyskich rozgrywek wystąpią trzynieccy Stalownicy, którzy w walce o symboliczny puchar oraz nagrodę finansową zmierzą się z ekipą Dynama Pardubice.

Generali Česká Cup to nowe rozgrywki, które w tegorocznym okresie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu w dużej mierze zastąpiły klasyczne mecze sparingowe. Aby uatrakcyjnić zmagania na lodzie, bo każdy rozegrany mecz miał w końcu większe znaczenie niż zwykły mecz towarzyski, drużyny z Ekstraligi oraz dwie ekipy z jej bezpośredniego zaplecza podzielono na cztery grupy, gdzie wszystkie rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym, a następnie najlepsze zespoły przystąpiły do rozgrywek w fazie pucharowej.
Trzynieccy Stalownicy nie mieli większych kłopotów z wyjściem z grupy, gdzie w pobitym polu pozostawili drużyny ze Zlina, Ostrawy-Witkowic oraz Przerowa. W ćwierćfinałowym dwumeczu nie pozostawili większych złudzeń rywalom z Hradca Kralove, gdy już po pierwszym rozegranym spotkaniu stało się jasne, że do najlepszej „czwórki” awansują zawodnicy spod Jaworowego – w końcu tylko kataklizm mógłby zmienić losy rywalizacji po wyjazdowym zwycięstwie 7:1. Rzeczywiści rewanż okazał się zwykłą formalnością. I gdy szykowali się już do półfinałowej rywalizacji z HC Pilzno okazało się, że w zespole rywali pojawił się problem koronawirusowy. Związek hokejowy stanął przed trudną decyzją, by jednak nie komplikować rozrywek i nie dezorganizować startu Ekstraligi podjął decyzję, że z tej rywalizacji zwycięsko wychodzi śląski klub. Podobnie zachował się w zmaganiach drugiej z półfinałowych par - tam z kolei okazało się, że infekcja pojawiła się w zespole HC Białe Tygrysy Liberec, i do finału „bez walki” awansowało pardubickie Dynamo. „Żałowałem bardzo, że nie mogliśmy rozegrać dwóch spotkań półfinałowych z ekipą z Pilzna, mecze z z tak dobrym rywalem byłyby świetnym przetarciem przed startem Ekstraligi. Teraz jednak całą uwagę skupiamy na nadchodzących pojedynkach z Pardubicami” - przekonywał Václav Varaďa, trener Stalowników.

W czasie całych rozgrywek Generali Česká Cup sztab szkoleniowy HC Oceláři Trzyniec dał szansę gry wszystkim zawodnikom z szerokiej kadry. Przed ustaleniem składu na pierwszy mecz finałowy dwumecz trenerzy mierzyli się z ostatnimi wątpliwościami, dotyczącymi ustawienia drużyny na nadchodzący mecz. Pierwsze finałowe spotkanie odbędzie się w trzynieckiej Werk Arenie w środę o godz. 18.20, rewanż w Pardubicach zaplanowano na sobotę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama