, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Szymon Niemiec: Założeniem było wskoczyć do pierwszej dziesiątki
Szymon Niemiec ma 25 lat, 188 cm wzrostu i waży 128 kg. Mieszka w Dzięgielowie i od dwóch lat trenuje Mas Wrestling. fot: Szymon Niemiec/archiwum prywatneDodaj do Facebook

Szymon Niemiec: Założeniem było wskoczyć do pierwszej dziesiątki

SM
Szymon Niemiec: Założeniem było wskoczyć do pierwszej dziesiątki

W ramach rywalizacji dwóch zawodników występujących na pomoście, siada naprzeciwko siebie i opierając stopy na oddzielającej ich desce o długości 2 metrów, ma za zadanie wyrwać przeciwnikowi pałeczkę o długości 50 cm. fot. Szymon Niemiec/archiwum prywatne


Szymon Niemiec: Założeniem było wskoczyć do pierwszej dziesiątki

Starcie pomiędzy zawodnikami rozgrywane jest do dwóch zwycięstw. fot. Szymon Niemiec/archiwum prywatne

W niedzielę 20 sierpnia w St. Petersburgu, podczas World Combat Games, odbyła się kolejna odsłona Pucharu Świata w Mas Wrestlingu z udziałem Mistrza Polski Szymona Niemca. 25-latek z Dzięgielowa zajął w turnieju 8. miejsce.

Zawody w St. Petersburgu trwały 8 godzin, a udział w nich wzięło 32 zawodników z 24 krajów. - World Combat Games odbywają się co 3 lata i są to tak zwane igrzyska sportów walki. Jak do tej pory był to najmocniej obsadzony turniej Mas Wrestlingu w historii - wyjaśnia Szymon Niemiec, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 8. miejscu. - Założenie, było wskoczyć do pierwszej dziesiątki, co się udało więc jestem zadowolony. W sumie stoczyłem pięć walk z zawodnikami z Indii, Nowej Zelandii, Szwecji, Rosji i Jakucji. Najważniejsza była dla mnie pierwsza walka, bo to od niej zależy do której grupy trafię i czy do następnego pojedynku wyjdę na spokojnie czy pod presja odpadnięcia. Najbardziej cieszy mnie czwarta wygrana z Rosjaninem - komentuje Niemiec i dodaje, iż następny etap to występ na zawodach w Abu Dhabi, jednak nim to nastąpi, zawodnik z Dzięgielowa musi zregenerować siły i na nowo rozpocząć przygotowania.

Przypomnijmy. Mas Wrestling to dyscyplina, która wywodzi się z Jakucji (Rosja). W ramach rywalizacji dwóch zawodników występujących na pomoście, siada naprzeciwko siebie i opierając stopy na oddzielającej ich desce o długości 2 metrów, ma za zadanie wyrwać przeciwnikowi pałeczkę o długości 50 cm (jeden zawodnik stosuje chwyt wąski, drugi chwyt szeroki). Zawodnicy mogą poruszać się po całej długości deski. Pojedynek trwa do momentu wyrwania pałeczki lub przeciągnięcia przeciwnika na swoją stronę. Starcie pomiędzy zawodnikami rozgrywane jest do dwóch zwycięstw.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A czy to jest sport i jakiś nowy wymysł.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama