, piątek 12 sierpnia 2022
Sport na weekend… zawody na orientację
Już w niedzielę 23 października - X DInO Ekspres w Godziszowie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sport na weekend… zawody na orientację

DOMINIKA RYCHŁY
W najbliższą sobotę 22 października fani tenisa stołowego będą mogli zmierzyć się ze sobą w otwartych mistrzostwach w Zebrzydowicach, a dla sympatyków biegania i szukania miejsc w terenie z użyciem mapy czekają zawody na orientację, które odbędą się 23 października w Godziszowie. Jakie jeszcze wydarzenia czekają w ten weekend na miłośników sportu?

Otwarte Mistrzostwa Gminy Zebrzydowice

Turniej tenisa stołowego, organizowany przez UGKS Sokół Zebrzydowice rozegrany zostanie w sali gimnastycznej ZS w Zebrzydowicach 22 października. Turniej zostanie rozegrany w systemie półpucharowym lub pucharowym. Natomiast zapisy do zawodów będą przyjmowane pół godziny przed rozpoczęciem rozgrywek w danej kategorii. Harmonogram gier prezentuje się następująco:

Godzina 9.00 - 12.00 kategoria szkoły podstawowe
Godzina 9.00 - 12.00 kategoria do 18 lat do III ligi
Godzina 10.00 - 13.00 kategoria 18 – 50 lat do III ligi
Godzina 11.00 - 13.00 kategoria powyżej 50 lat do III ligi
Godzina 12.00 - kategoria open do III ligi

Na zwycięzców każdej kategorii czeka pamiątkowy puchar, a osoby, które zajmą miejsca 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe.

X DInO Ekspres

W najbliższą niedzielę 23 października w Godziszowie odbędą się zawody na orientację, które podzielone zostaną na trzy kategorie: indywidualną, drużynową (rodzinną) i młodzieżową drużynę pożarniczą. Dla zawodników zostały wytyczone dwie trasy: długa (ok. 8km) oraz krótka (ok. 3km). Na trasie krótkiej pobiegną drużyny (rodziny) i młodzieżowe drużyny pożarnicze. Natomiast na dłuższej trasie będą rywalizować osoby w kategorii indywidualnej. Odprawa uczestników rozpocznie się o 11.50, a pierwszy bieg wystartuje o godzinie 12.00. Bazą zawodów będzie OSP Godziszów.

Parkrun Cieszyn

Tradycyjnie, w sobotę każdy chętny może pobiec w biegu Parkrun. Start biegu - przed Stadionem MOSiR, Al. Łyska 21 w Cieszynie 22 października o godz. 9.00.

Amatorska Liga Siatkówki Jesień 2016 - Runda 5.

W niedzielę 23 października od godz. 9.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbędzie się kolejna runda Amatorskiej Ligii Siatkówki - Jesień 2016. Tym razem w rundzie 5. zmierzą się: OSP Krasna - Amatorzy (mecz o godz. 9.00), Amatorzy - Krawaciarze (mecz o godz. 10.30), a także Krawaciarze - OSP Krasna (mecz o godz. 12.00). Finały w grudniu 2016.

IV Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Żabiego Kraju

W niedzielę 23 października od godziny 9.45 w Strumieniu startują IV Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Żabiego Kraju. Wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Strumieniu, LKS 'Wisła' Strumień oraz MGOK Strumień odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Młyńska 14.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama