, sobota 13 sierpnia 2022
Sport na weekend: Wspólne treningi
Treningi odbywają się raz w tygodniu - w niedzielę i obejmują rozgrzewkę oraz bieg, który rozpoczyna się za każdym razem w innym miejscu Czeskiego Cieszyna. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sport na weekend: Wspólne treningi

SM
Pogoda za oknem nadal bardziej przypomina wczesną wiosnę lub późną jesień, dlatego amatorzy zimowych sportów muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć na naturalne opady. Optymistyczne prognozy pogody się nie potwierdziły i w Wiśle nadal panują dodatnie temperatury, uniemożliwiające funkcjonowanie ośrodków narciarskich. Czynne są jedynie wyciągi talerzykowe w Istebnej. Wysokie, jak na styczeń, temperatury sprzyjają jednak aktywności w innych dziedzinach sportu. Przegląd wydarzeń sportowych oraz sposobów na aktywne spędzenie weekendu znajdują się poniżej.

Warunki narciarskie w Beskidach

Istebna

W poniedziałek 13 stycznia wznowione zostało funkcjonowanie 300-metrowego wyciągu talerzykowego w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń. Wyciąg otwarty jest codziennie w godzinach od 9.00 do 16.00. Cały czas trwają prace nad naśnieżeniem trasy zjazdowej oraz otwarciem kolei, która z uwagi na brak śniegu w górnej części stoku, pozostaje zamknięta. Aktualne warunki na Złotym Groniu można sprawdzić tutaj.

Od wtorku 14 stycznia czynny jest również wyciąg talerzykowy w w Kompleksie Zagroń Istebna. Wyciąg czynny jest codziennie w godz. od 8.00 do 21.00. Nadal zamknięty pozostaje jednak wyciąg krzesełkowy. Aktualne warunki na stoku można sprawdzić tutaj.

Lodowiska

Cieszyn

Niemalże wiosenne warunki atmosferyczne nie przeszkadzają miłośnikom łyżew w Cieszynie, którzy tłumnie odwiedzają lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskim Olimpijczyków. W sobotę lodowisko czynne będzie w godzinach: 14.30 - 15.30, 16.00 - 17.00, 17.30 - 18.30 oraz 19.00 - 20.00. W niedzielę cieszyńska ślizgawka czynna będzie w godzinach: 09.00 - 10.00, 10.15 - 11.15, 11.30 - 12.30, 13.00 - 14.00, 14.30 - 15.30, 16.00 - 17.00, 17.30 - 18.30 oraz 19.00 - 20.00

Brenna

Pomimo wysokich temperatur otwarte jest również lodowisko w Parku Turystyki w Brennej. Lodowisko czynne jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 19.00. Wejście na lodowisko: osoba dorosła 4 zł, osoby do lat 18 - 2 zł. Wypożyczenie łyżew bezpłatne. Podgląd lodowiska w Brennej możliwy jest również za pomocą kamery internetowej, z której obraz dostępny jest tutaj.

Zebrzydowice

Cały czas czynne jest lodowisko przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, jest również możliwość naostrzenia własnych. Lodowisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 21.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 21.00. Wstęp: dzieci - 3 zł/godz, dorośli - 5 zł/godz. Wypożyczenie łyżew: 4 zł. Ostrzenie łyżew: 4 zł

18 stycznia

Karnawałowe Lodo Disko

"Karnawałowego Lodo Disko" czyli muzyczno-sportowa zabawa odbędzie się w najbliższą sobotę 18 stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskim Olimpijczyków o godz. 19.00. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy przebrali się w stroje karnawałowe, gdyż te najlepsze zostaną nagrodzone upominkami. Wstęp: 5 zł. O muzyczną oprawę imprezy zadba DJ Funky Kluk.

Amatorska Liga Halowa

W sobotę 18 stycznia rusza IV seria meczów Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Gminy Goleszów. Mecze rozegrane zostaną w sali sportowa Szkoły Podstawowej w Cisownicy.

Szczegółowy harmonogram:

- godz. 14.00: Kozakowice - Leszna Górna
- godz. 14.40: LKS Goleszów - Kozakowice
- godz. 15.20: Leszna Górna - LKS Goleszów
- godz. 16.00: Godziszów - Cisownica
- godz. 16.40: Cisownica - Wesoła Dwójka
- godz. 17.20: Wesoła Dwójka - Godziszów
- godz. 18.00: AZC - Żółty Domek
- godz. 18.40: Żółty Domek - Goleszów Dolny
- godz. 19.20: Goleszów Dolny - AZC

19 stycznia

Maraton Zumby

- Nie ma śniegu ani prawdziwej zimy ale to wydarzenie jest wspaniałą szansą na pozbycie się poświątecznych kilogramów - przekonują organizatorzy kolejnej edycji Maratonu Zumba®Fitness. Maraton zatytułowany "Odchudzamy się z bałwanem!", poprowadzą licencjonowane instruktorki Joanna Leśków, Sylwia Czyż , Ola Klimek oraz zaproszeni goście. Impreza odbędzie się w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie przy Al. Łyska 21. Początek maratonu o godz. 10.00. Wstęp: 10 zł.

Wspólne treningi w Czeskim Cieszynie

Do wspólnych treningów zachęca grupa aktywnych mieszkańców Czeskiego Cieszyna, którzy obrali sobie za cel wymianę doświadczeń, zwiększenie sprawności fizycznej oraz poznanie innych osób, które podobnie jak oni lubią aktywnie spędzać czas. Treningi odbywają się raz w tygodniu - w niedzielę i obejmują rozgrzewkę oraz bieg, który rozpoczyna się za każdym razem w innym miejscu Czeskiego Cieszyna. - Spotykamy się zawsze o godz. 9.00 regularnie zmieniając miejsca spotkania, aby nie było nudno. Zapraszamy każdego! Zawodowych sportowców, biegaczy rekreacyjnych, jak i osoby początkujące - przekonują organizatorzy, którzy kontaktują się ze sobą m.in. za pośrednictwem grupy w portalu społecznościowym Facebook.com. Bieg obejmuje trasę od 7 do 10 km i jest podzielony na rozbieg, rozciąganie, bieg oraz końcowe rozciąganie. Co należy przygotować się do biegu? Ubrać się w sportową odzież z elementami odblaskowymi najlepiej nadaje się odzież sportowa z elementami odblaskowym oraz wygodne buty.

W najbliższą niedzielę 19 grudnia o godz. 9.00 biegacze spotkają się na treningu przed remizą strażacką w Czeskim Cieszynie (ul. Masarykowe Sady) i pobiegną trasą Fortuna Biegu. Mapa obrazująca miejsce spotkania dostępna jest tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pretorianie, mimo iż nie wymienieni wyżej Zapraszają wszystkich chcących spróbować się w prawdziwie Męskim sporcie! Zapraszamy do śledzenia fanpegu gdzie pojawiają się informacje o otwartych treningach. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama