, sobota 13 sierpnia 2022
Sport na weekend: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Uroczyste otwarcie miało miejsce dzisiaj tj. 13 lutego w Amfiteatrze w Wiśle, ale same zawody odbywają się będą już od początku lutego.  fot: wisla.plDodaj do Facebook

Sport na weekend: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

STEFAN MAŃKA
W najbliższy weekend, w naszym regionie nie można będzie narzekać na brak wydarzeń sportowych. W Cieszynie trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a w Istebnej rusza dziś Projekt Zima TVN. Poniżej szczegółowy przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym regionie.

Warunki narciarskie w Beskidach

Cały tydzień w Beskidach panują dobre warunki narciarskie. Czynne są wyciągi w Wiśle, Ustroniu, Istebnej, Brennej oraz Szczyrku. Aktualne warunki narciarskie można sprawdzić w aktualizowanym codziennie komunikacie narciarskim Gdzie na narty w Beskidy?, w którym znajdziecie aktualną prognozę pogody, warunki na stokach narciarskich oraz dane teleadresowe i godziny otwarcia poszczególnych wyciągów narciarskich.

Lodowiska

Cieszyn

W związku z Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, do 17 lutego lodowisko w Cieszynie będzie nieczynne.

Brenna

Pomimo zmiennych temperatur otwarte jest również lodowisko w Parku Turystyki w Brennej. Lodowisko czynne jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 19.00. Wejście na lodowisko: osoba dorosła 4 zł, osoby do lat 18 - 2 zł. Wypożyczenie łyżew bezpłatne. Podgląd lodowiska w Brennej możliwy jest również za pomocą kamery internetowej, z której obraz dostępny jest tutaj.

Zebrzydowice

Cały czas czynne jest lodowisko przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, jest również możliwość naostrzenia własnych. Lodowisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 21.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 21.00. Wstęp: dzieci - 3 zł/godz, dorośli - 5 zł/godz. Wypożyczenie łyżew: 4 zł. Ostrzenie łyżew: 4 zł

14 lutego

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Od piątku do niedzieli w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków rozgrywane będą zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014. Jubileuszowa edycja olimpiady odbywa się w naszym regionie w trzynastu dyscyplinach sportowych. Uroczyste otwarcie miało miejsce dzisiaj tj. 13 lutego w Amfiteatrze w Wiśle, ale same zawody odbywają się będą już od początku lutego. W zawodach bierze udział 970 zawodników, którym towarzyszyć będzie 188 trenerów. W sobotę programy oglądać będzie można od godz. 10.00 do godz. 19.00, a w niedzielę od godz. 8.00 do godz. 12.00 po czym nastąpi ceremonia zakończenia i dekoracja zwycięzców. Jeszcze dziś tj. w piątek 14 lutego od godz. 18.30 do godz. 19.00 w programie krótkim wystąpią juniorki młodsze. Od godz. 19.00 do godz. 19.30 w programie dowolnym wystąpi pierwsza grupa juniorów młodszych, a od godz. 19.30 do godz. 20.00 druga grupa. Szczegółowy program zawodów dostępny jest tutaj. Wstęp na trybuny jest wolny.

Projekt Zima TVN w Istebnej

Od piątku 14 lutego do niedzieli 16 lutego na Złotym Groniu w Istebnej trwać będzie Projekt Zima TVN. Projekt Zima TVN to cykl 6 imprez sportowych, podczas których miłośnicy białego szaleństwa biorą udział w zawodach narciarskich, treningach oraz testach najnowszego sprzętu. Ideą akcji jest promocja narciarstwa i aktywnego stylu życia.

Szczegółowy program imprezy:

- godz. 9.00 - otwarcie zimowego miasteczka,
- godz. 9.30 - rozgrzewka narciarska - skiaerobic - scena na stoku,
- godz. 9.00-9.30 - zapisy do slalomu narciarskiego - recepcja (piątek, sobota, niedziela),
- godz. 9.30-10.30 - slalom narciarski (piątek, sobota, niedziela),
- godz. 10.00-13.00 - konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. sprzęt narciarski i snowboardowy,
- godz. 13.00-14.00 - chillout (czas relaksu)
- godz. 14.00-14.30 - rozgrzewka narciarska - skiaerobic - scena na stoku,
- godz. 14.30-15.00 - zapisy do slalomu narciarskiego - recepcja (piątek, sobota)
- godz. 15.00-16.00 - slalom narciarski
- godz. 14.30-16.00 - konkursy z nagrodami.
- godz. 16.00 - zamknięcie miasteczka

15 lutego

Bezpieczna Zima z Radiem Zet w Beskidzkiej 5

Beskidzka 5 zaprasza do Brennej, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się impreza z cyklu bezpieczna Zima z Radiem ZET. W sobotę w parku Turystyki w Brennej odbędą się: mecze hokejowe dla rodzin i dzieci, loty narciarskie, przeciąganie liny, konkurs skoków na "Wielkiej Krokwi", biathlon oraz biegi sprawnościowe. W niedzielę 16 lutego na stoku Starego Gronia odbędą się zabawy na stoku wraz z instruktorami oraz pokaz bezpieczeństwa. Początek imprezy o godz. 10.00.

Bieg dwóch szczytów

Miasto Wisła zaprasza wszystkich do aktywnego spędzenia wolnego czasu. W sobotę 15 lutego w Wiśle na Placu Bogumiła Hoffa o godzinie 18.00 odbędzie się start pierwszego z cyklu dwóch biegów na dystansie "RYSY 2499 m". Bieg ma charakter otwarty dla każdego uczestnika od 5 do 105 lat, bez pomiaru czasu poprowadzony ścieżkami miasta Wisły. Godzina biegu nie jest bez znaczenia odbędzie się po zachodzie słońca co nobilituje uczestników o posiadanie własnego źródła oświetlenia. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. Więcej informacji o biegu na stronie organizatora. Szczegółowa trasa biegu dostępna jest tutaj.

Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków

Ośrodek Narciarski "Stożek" w Wiśle zaprasza na VII Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim o Puchar im. bł. Jana Pawła II, które odbędą się w sobotę 15 lutego. W ramach zawodów przeprowadzona będzie także konkurencja w kategorii "OPEN" - rodzinna, w której może wziąć udział każdy kto jeździ na nartach i snowboardzie.

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Wiśle

W sobotę i w niedzielę 15 i 16 lutego zapraszamy na Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Wisła, który odbędzie się w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków w Wiśle. Po zakończeniu turnieju, w niedzielę 16 lutego nastąpi rozdanie nagród. Wstęp wolny.

Szczegółowy harmonogram:

SOBOTA:

GRUPA A
- godz. 9.00: FC Galacticos - Malinka
- godz. 9.35: Dziechcinczanie - e pompa pl
- godz. 10.10: FC Galacticos - e pompa pl
- godz. 10.45: Malinka - Dziechcinczanie
- godz. 11.20: Dziechcinczanie - FC Galacticos
- godz. 11.55: Malinka - e pompa pl

GRUPA B
- godz. 12.30: Łabajów Głębce - Nadleśnictwo
- godz. 13.05: Sokół Young - Niżej nie znani
- godz. 13.40: Nadleśnictwo - Sokół Young
- godz. 14.15: Łabajów Głębce - Niżej nie znani
- godz. 14.50: Niżej nie znani - Nadleśnictwo
- godz. 15.25: Sokół Young - Łabajów Głębce

NIEDZIELA:

- godz. 11.00: Zwycięzca Grupy A - 2. miejsce Grupy B
- godz. 11.40: Zwycięzca Grupy B - 2. miejsce Grupy A
- godz. 12.20: Mecz o 3. miejsce
- godz. 13.00: finał

RKS Cukrownik Chybie - LUKS Galux Skrzyszów

W najbliższą sobotę 15 lutego warto wybrać się również do Chybia na mecz XII kolejki rozgrywek grupy południowej I ligi kobiet w tenisie stołowym. Mecz odbędzie się w hali RKS "Cukrownik", ul. Sportowa 18 w Chybiu.

Amatorska Liga Halowa

W sobotę 15 lutego rusza VII seria meczów Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Gminy Goleszów. Mecze rozegrane zostaną w sali sportowa Szkoły Podstawowej w Cisownicy.

Szczegółowy harmonogram:

- godz. 14.00: Godziszów - Goleszów Dolny
- godz. 14.40: Goleszów Dolny - LKS Goleszów
- godz. 15.20: LKS Goleszów - Godziszów
- godz. 16.00: AZC - Leszna Górna
- godz. 16.40: Leszna Górna - Cisownica
- godz. 17.20: Cisownica - AZC
- godz. 18.00: Kozakowice - Wesoła Dwójka
- godz. 18.40: Wesoła Dwójka - Żółty Domek
- godz. 19.20: Żółty Domek - Kozakowice

16 lutego

Puchar Beskidzkich Groni

16 lutego na stoku Starego Gronia odbędą się zawody w ramach Pucharu Beskidzkich Groni w narciarstwie alpejskim. Zgłoszenia można dokonać w dniu rywalizacji od godz. 9.00 w biurze zawodów zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie mety. Narciarskie zmagania rozpoczną się od godz. 11.00. Warunkiem dopuszczenia do zawodów zawodników niepełnoletnich jest przedstawienie w biurze zawodów aktualnej legitymacji szkolnej, oraz zgody rodziców. Do startu dopuszczane będą jedynie osoby z prawidłowo założonymi kaskami narciarskimi. Start od najmłodszej grupy wiekowej o godz. 11.00. Kategorie wiekowe: dziewczyny (kategoria: przedszkolaki, klasy I - II, klasy III - IV, klasy V - VI, gimnazjum klasy I-III), chłopcy (kategoria: przedszkolaki, klasy I - II, klasy III - IV, klasy V - VI, gimnazjum klasy I-III), dorośli (kategorie: kobiety do 35 lat, mężczyźni do 35 lat, kobiety 36-50 lat, mężczyźni 36 -50 lat, kobiety pow. 50 lat, mężczyźni pow. 50 lat). Klasyfikacja rodzinna - reprezentację rodziny stanowią trzy osoby najbliższego pokrewieństwa: dziadkowie, rodzice, dzieci i rodzeństwo w dowolnej konfiguracji wiekowej i płciowej. O kolejności zajęcia poszczególnych miejsc decyduje suma czasów trzech zgłoszonych osób z ich starów indywidualnych w odpowiedniej grupie wiekowej. Zgłoszenie rodziny do udziału w cyklu podlega jednorazowej opłacie 20 zł. W przypadku małej ilości startujących w poszczególnych kategoriach wprowadzona zostanie kategoria "open".

Wspólne treningi w Czeskim Cieszynie

Po raz kolejny zachęcamy do udziału we wspólnych treningach, które organizuje grupa aktywnych mieszkańców Czeskiego Cieszyna. Celem wspólnych treningów jest wymiana doświadczeń, zwiększenie sprawności fizycznej oraz poznanie innych osób, które podobnie jak oni lubią aktywnie spędzać czas. Na trening będzie się składał bieg obejmujący trasę od 7 do 10 km, który poprzedzony zostanie stosownym rozbiegiem, rozciąganiem. Po przebiegnięciu wyznaczonej trasy zaplanowane jest również końcowe rozciąganie. Co należy przygotować się do biegu? Ubrać się w sportową odzież z elementami odblaskowymi najlepiej nadaje się odzież sportowa z elementami odblaskowym oraz wygodne buty.

W najbliższą niedzielę 16 lutego o godz. 9.00 biegacze spotkają się na wspólnym treningu przy Kawiarni i Czytelni Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie. Główna część biegu przebiegać będzie po polskiej stronie. Mapa obrazująca miejsce spotkania dostępna jest tutaj.

Cieszyńska Liga Siatkówki

W najbliższą niedzielę 16 lutego rozegrane zostaną kolejne mecze w ramach Cieszyńskiej Ligi Siatkówki. Mecze odbędą się na sali sportowej MOSiR Cieszyn przy Al. Łyska 21 w Cieszynie.

Szczegółowy harmonogram:

- godz. 13.00: Kostkowice - Planeta Bio
- godz. 14.30: Zakład Karny - WW Pizza Hażlach
- godz. 16.00: Olimpia Goleszów - Gumisie
- godz. 17.30: OSP Krasna - Cisownica

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

http://www.geocaching.com/geocache/GC4YDJY_stroj-casu-general-josef-snej...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama