, piątek 1 lipca 2022
Skoczów zachęca do aktywności fizycznej
Przymusowa izolacja czy kwarantanna nie muszą oznaczać braku fizycznej aktywności. Dbać o formę, można w czterech ścianach. Powinni ćwiczyć wszyscy- maluchy i seniorzy.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Skoczów zachęca do aktywności fizycznej

red.mat.pras
Przymusowa izolacja czy kwarantanna nie muszą oznaczać braku fizycznej aktywności. Dbać o formę, można w czterech ścianach. Powinni ćwiczyć wszyscy- maluchy i seniorzy. Osoby starsze, jako szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby wywołanej przez koronawirusa powinny pozostawać w domach, ale nie oznacza to wcale, że powinny zrezygnować z ruchu.

Rusz się z kanapy i ćwicz z SOSiRem!

Czas, kiedy musimy pozostać w domu, a opuszczać możemy go tylko w najważniejszych sprawach, może nam się już nieco dłużyć. Zaczyna brakować aktywności fizycznej, a co gorsza motywacji do niej.

Dlatego o formę i motywację wszystkich postanowił zadbać Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na profilu facebookowym Gmina Skoczów – Skocz do Skoczowa, prezentujemy cykl filmów z instrukcjami ćwiczeń w pięciu odsłonach: dzieci od 7 do 9 lat oraz od 10 do 13 lat, dla kobiet, dla mężczyzn oraz dla seniorów.

- Zaczęliśmy od ćwiczeń dostosowanych do seniorów, mających na celu zadbanie o ich sprawność. Następnie pojawiły się ćwiczenia dla młodszych dzieci – dzieci będą mogły poskakać, poćwiczyć i dobrze się przy tym bawić. Naszą propozycją jest Animal Flow, czyli ćwiczenia imitujące ruchy zwierząt. Później, serią ciekawych ćwiczeń poprawiających sprawność fizyczną, zachęcimy do odejścia od komputerów młodzież. Dwie ostatnie odsłony są przeznaczone dla pań oraz dla panów. Panie poprawią jędrność ciała i spalą trochę kalorii. Natomiast panowie podniosą wydolność układu krążeniowo-oddechowego oraz popracują nad budowaniem siły - podkreślają pomysłodawcy akcji.

Wszystkie ćwiczenia można obejrzeć tutaj
.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama