, piątek 1 lipca 2022
Skoczów: Już wkrótce otwarcie Krytej Pływalni „Delfin”
W Skoczowie otwarcie Krytej Pływalni „Delfin” dla klientów planowane jest na 22 czerwca 2020 r.  fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Już wkrótce otwarcie Krytej Pływalni „Delfin”

red.mat.pras.
W Skoczowie otwarcie Krytej Pływalni „Delfin” dla klientów planowane jest na 22 czerwca 2020 r. Będzie to możliwe po spełnieniu wszystkich obostrzeń reżimu sanitarnego wprowadzonego dla pływalni przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Na podstawie aktualnych wytycznych rozpoczęta została procedura uruchomienia pływalni. Proces ten jest złożony technologicznie, na co potrzeba odpowiedniej ilości czasu. Woda basenowa musi zostać odpowiednio przygotowana, uzdatniona i podgrzana. Próbki wody muszą zostać oddane do badań fizykochemicznych i bakteriologicznych. Badania wody wykonywane są przez akredytowane laboratorium pobierające próbki wody z niecek basenowych, stacji uzdatniania, wody z natrysków. Poza tym, przed otwarciem basenów muszą zostać zakończone prace remontowe – informuje na swojej stronie UM w Skoczowie.

W pierwszej kolejności planuje się udostępnić baseny dla klientów indywidualnych, następnie dla nauki pływania i grup. Według aktualnych przepisów na terenie basenu w Skoczowie może przebywać maksymalnie 70 osób, w tym maksymalnie po 4 osoby na tor (maksymalnie 32 osoby w wodzie).

Należy pamiętać, że zarówno pracownicy pływalni, jak i klienci będą zobowiązani do stosowania odpowiedniego reżimu sanitarnego określonego w wytycznych odpowiednich ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszelkie obowiązki wynikającej w/w wytycznych podamy szczegółowo do wiadomości przed planowanym otwarciem basenu.

Przypominamy również, że w Krytej Pływalni „Delfin” czynna jest już sauna, kręgielnia oraz korty – oczywiście w ograniczonym zakresie wynikającym z przepisów sanitarnych.

Więcej informacji na stronie www.basendelfin.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama