, czwartek 9 luty 2023
Skocznia w Wiśle-Malince: Wyciąg nadal nie działa
17 lipca w Wiśle ponownie gościć będą najlepsi skoczkowie świata na konkursie inaugurującym Letnie Grand Prix.  fot: Katarzyna KoczwaraDodaj do Facebook

Skocznia w Wiśle-Malince: Wyciąg nadal nie działa

SKIJUMPING.PL
Niewiele ponad miesiąc czasu pozostało do zawodów Letniej Grand Prix w Wiśle, tymczasem na skoczni imienia Adama Małysza w dalszym ciągu nie działa wyciąg. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by do czasu lipcowego konkursu miało się coś w tej kwestii zmienić.

- Problemy są z hydrauliką, mechaniką i elektryką, praktycznie ze wszystkim, co jest związane z tym wyciągiem - tłumaczy dyrektor COS Szczyrk, Grzegorz Kotowicz. - Przykładowo, lina może się w każdej chwili cofnąć i krzesełka mogą zjechać w dół, może dojść do tego, że lina obwiśnie. Nasze monity na razie nie dają konkretnych efektów. Ustaliśmy z Hydrobudową termin zakończenia naprawy na 15 maja, później na 28 maja - żaden nie został przez wykonawcę dochowany. Dzisiaj nie wiemy, czy wyciąg będzie gotowy na 16 lipca, gdy planowany jest trening i kwalifikacje do konkursu 17 lipca. Prowadzimy rozmowy z firmą, która dysponuje wysokiej klasy samochodami terenowymi, gdyż rozważamy możliwość wywożenia zawodników na skocznię autami.

Irytacji i frustracji takim stanem rzeczy nie jest w stanie ukryć emanujący zazwyczaj spokojem i opanowaniem Apoloniusz Tajner: - Najprostszy element w budowie całego obiektu, czyli kolejka linowa, jakich na całym świecie są setki tysięcy, został źle wykonany. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało. Byłoby to dla nas bardzo nieprzyjemne, niewygodne i wstydziłbym się za to, chociaż nie mam z tym nic wspólnego, jeżeli podczas LGP wyciąg miałby stać nieczynny, a zawodników miałoby się wozić leśną drogą. Szkoda słów. Ta sytuacja jest kuriozalna, żeby nie powiedzieć żenująca. Natomiast nie chcemy mimo wszystko z tego powodu odwołać tej imprezy. Postaramy się przeprowadzić te zawody, może znajdziemy to drobne zrozumienie ze strony FIS-u.

Przypomnijmy, że wyciąg na skoczni w Wiśle jest nieczynny od grudnia ubiegłego roku. Z tego powodu odwołano Mistrzostwa Polski, które miały zostać przeprowadzone na Malince, a podczas marcowego konkursu o Puchar Kontynentalny zawodników na górę skoczni wwoziły samochody.

POLECAMY: Wisła bez Pucharu Świata - komentarze

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Za tę fuszerkę na skoczni powinien zapłacić prezes Tajner. Gdyby był człowiekiem honor to poddałby sie już dawno do dymisji. Skocznia im. Adama Małysza miała być hołdem dla tego wielkiego sportowca ale na skutek niekompetencji pana Aploniusza Tajnera kompromituje i deprecjonuje dorobek i wielkość naszego Mistrza

Dlaczego usuwasz komentarze przeciw rządowi PO a pozostawiasz identyczne lecz dotyczące "kaczorów" ??? Czyżbyś był PeOwskim sługusem ???

to spieprzą ...

W wołać przed szereg inspektora TDT który odebrał ten wyciąg po raz pierwszy.

Karol nie pomoże?

dyc porzeca ostatnio ty liny oid wyciagu lezaly jak szlof w trowie;P

podsumowała ?

?

praktycznie ze wszystkim, co jest związane z tym wyciągiem - tłumaczy dyrektor COS Szczyrk Grzegorz Kotowicz

to spieprzą...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama