, niedziela 10 grudnia 2023
Rajd Katalonii 2022: awans Kajetanowicza przed finałowym etapem
fot. materiały prasowe Dodaj do Facebook

Rajd Katalonii 2022: awans Kajetanowicza przed finałowym etapem

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zaliczyli dobrą drugą pętlę, uzyskując czwarty i piąty czas w końcówce sobotniego etapu Rajdu Katalonii. Reprezentanci ORLEN Rally Team poprawili swoją pozycję i przed finałowym dniem zajmują szóste miejsce w kategorii WRC 2. Do końca zawodów pozostały dwa dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne, w tym niezwykle ważny i dodatkowo punktowany Power Stage Riudecanyes o długości 15,90 km, który zakończy zmagania w przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Popołudniowa pętla sobotniego etapu Rajdu Katalonii składała się z czterech odcinków specjalnych. Najpierw załogi pokonały drugi przejazd próby Savallà (13,93 km), który Polacy ukończyli na ósmej pozycji. Kolejny odcinek specjalny, Querol - Les Pobles 2 (20,19 km), został przerwany po wypadku duetu Sarrazin/Renucci. Kajetanowicz i Szczepaniak zatrzymali się na miejscu, by udzielić pomocy konkurentom. Na szczęście, jak poinformował francuski kierowca za pośrednictwem mediów społecznościowych, załoga nie ucierpiała. Kolejne dwie próby to odpowiednio piąty i czwarty rezultat dla reprezentantów ORLEN Rally Team. Po piętnastu odcinkach specjalnych w kategorii WRC 2 liderują Finowie, Sunninen i Markkula. Kajetanowicz i Szczepaniak zajmują szóste miejsce. 

— Za nami drugi, długi dzień Rajdu Hiszpanii. Jestem zadowolony, robimy swoje, jedziemy coraz szybciej i zamierzamy tę passę utrzymać jutro. Przed nami niedziela, która jest zdecydowanie krótsza, ale naprawdę bardzo wymagająca. Czeka nas też dodatkowo punktowany Power Stage, na którym na pewno będziemy chcieli powiększyć nasz dorobek. Bądźcie z nami, trzymajcie kciuki, a my będziemy walczyć! — podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik ORLEN Rally Team.

Finałowy etap Rajdu Katalonii składać będzie się w dwóch przejazdów odcinków Pratdip (12,15 km) i Riudecanyes (15,90 km), które zostaną rozegrane odpowiednio o 7:00/10:29 i 8:08/12:18. Wyniki przedostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata poznamy około godziny 13:00. 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, Grupa Sikora oraz SJS Driving Experience.

Rajd Katalonii 2022, klasyfikacja WRC 2 po OS 15: 

1. Suninen/Markkula (Finlandia, Hyundai i20 N Rally2) 2:18:15,8 s
2. Rossel/Dunand (Francja, Citroën C3 Rally2) +26,6 s
3. Griazin/Aleksandrow (Rosja, Škoda Fabia Rally2 evo) +49,4 s
4. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:19,7 s
5. Huttunen/Lukka (Finlandia, Ford Fiesta Rally2) +1:33,8 s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:50,2 s
7. Pajari/Mälkönen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:31,6 s
8. Zaldivar/Der Ohannesian (Paragwaj/Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +2:40,0 s
9. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +2:53,8 s
10. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +3:00,9 s

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama