, czwartek 6 października 2022
Pora na Cieszyńską Barbórkę
Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka - trzecie miejsce w klasyfikacji RSMŚl 2017. fot: Marcin HennekDodaj do Facebook

Pora na Cieszyńską Barbórkę

red.
Czas na ostatnią – piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zwieńczeniem sezonu będzie 43. Cieszyńska Barbórka, która przyniesie odpowiedź na to, kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu. Szanse na końcowy trumf mają cztery załogi. Do ścigania 25 listopada przystąpi aż 100 załóg, 70 pojedzie w ramach Mistrzostw Śląska a 30 w Super KJS – dla kierowców bez licencji.

Gracjan Grela i Marta Momot, Piotr Baran z Michałem Paciejem, Tomek Zbroja i Piotr Kokoszka oraz Michał Różycki pilotowany przez Pawła Słabonia – tak przedstawiają się załogi, które będą walczyć o końcowy triumf w tym sezonie. Do tej pory najlepszy dorobek punktowy uzyskał Gracjan Grela. Kierowca pilotowany przez Martę Momot ma na koncie 55 punktów – o 6 więcej niż drudzy w klasyfikacji Baran i Paciej. To jednak nie ułatwia zadnia liderowi, który musi zwyciężyć w finałowej rundzie, żeby bezpiecznie sięgnąć po tytuł bez względu na wyniki pozostałych rywali. Jednak załogę Baran i Paciej również interesuje tylko zwycięstwo. Jeżeli to oni okażą się najlepsi na trasach 43. Cieszyńskiej Barbórki, będą mieć tytuł w kieszeni. Nawet wtedy, gdy obecni liderzy ukończą zawody tuż za nimi. W trudniejszej sytuacji są Zbroja i Kokoszek, którzy żeby wygrać cykl muszą zwyciężyć w Cieszynie, a także liczyć na potknięcie rywali. W podobnej sytuacji jest Michał Różycki pilotowany przez Pawła Słabonia. By zdobyć końcowy tytuł musi wygrać cieszyńskie zawody i liczyć na miejsca największych rywali poza czołową trójką.

Na trasach Śląska Cieszyńskiego rozstrzygnie się również rywalizacja w klasach RO1, RO2, RO Open 2WD oraz Pucharze Cento Rally. - Wśród 70 załóg zgłoszonych do piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017 najliczniej reprezentowana są klasy RO 2 oraz Gość 2WD. W obu wystartuje po 15 załóg. 14 duetów kierowca pilot zgłoszono w klasie RO 1, a 11 w Pucharze Peugeota i Citroena. Trzy załogi będą się ścigać w Pucharze Cento Rally. W pozostałych kategoriach liczba zgłoszeń, to odpowiednio 1 w RO R, 4 w RO Open N, 2 w RO Open 2WD, 4 w Gość 4WD i jedna załoga w Pucharze Legend. - informują organizatorzy. 30 pozostałych załóg weźmie udział w imprezie towarzyszącej finałowej rundzie RSMŚ 2017 – Super KJS. To trudniejsza forma Konkursowej Jazdy Samochodem – zawodów, w ramach których kierowcy amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności rywalizując w bezpiecznych warunkach.

Rywalizacja w 43. Cieszyńskiej Barbórce będzie się toczyć na dwóch odcinkach specjalnych. Najpierw w Hażlachu (7,7 km) a następnie w Cisownicy (8 km). Drugi odcinek będzie prowadził w kierunku Lesznej Górnej. Każda z prób będzie pokonywana trzykrotnie. Natomiast zawodnicy zgłoszeni do Super KJS pokonają wymienione oesy w wersji skróconej o połowę. Zawody rozpoczynają się w piątek o 20:00 uroczystym startem na cieszyńskim Rynku. Na odcinki specjalne zawodnicy ruszą z parku serwisowego zlokalizowanego w Kaczycach przy ulicy Morcinka – obok zlikwidowanej kopalni węglą kamiennego Morcinek. Pierwsza załoga wyjedzie na trasę o godzinie 7:50 . Tegoroczną Cieszyńską Barbórkę zakończy symboliczna meta na Rynku w Cieszynie o godzinie 15:38.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Sam jesteś obrzydliwy

Obrzydliwa impreza.

ponieważ ? :)

ponieważ odbiera mieszkańcom prawo dostępu i dojazdu do swoich domostw
dezorganizuje życie społeczności lokalnych
dewastuje fragmenty dróg lokalnych (vide Budzin niedawno)
stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia - przykładów zdecydowanie zbyt wiele

HAHA, Dlatego właśnie takie cieniasy jak ty siedzą w domu i piszą na necie bzdury zamiast wyjść złapać trochę powietrza i korzystać z życia

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama