, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Polonusi wywalczyli pierwsze medale podczas X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych
W poniedziałek, 27 lutego, uczestnicy X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rywalizowali w pierwszych konkurencjach igrzysk. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Polonusi wywalczyli pierwsze medale podczas X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych

BŚ/mat.pras.
Polonusi wywalczyli pierwsze medale podczas X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych

Podczas rywalizacji na trasach biegowych, na Kubalonce, najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci Polonii litewskiej. fot. mat. pras.

Biegi narciarskie, carving raz hokej na lodzie to pierwsze dyscypliny, podczas których Polonusi zdobyli medale. Zawody rozegrane zostały na Kubalonce, w Szczyrku i Tychach.

W poniedziałek, 27 lutego, uczestnicy X Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych rywalizowali w pierwszych konkurencjach igrzysk.

Podczas rywalizacji na trasach biegowych, na Kubalonce, najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci Polonii litewskiej. - Biegło mi się bardzo dobrze - ocenił pochodzący spod Wilna Edwin Tomaszewicz, najlepszy junior. - Trasa bardzo mi się podobała i było mnóstwo śniegu. Nie jestem biegaczem narciarskim, trenuję biathlon i na igrzyskach będę startował również i w tej dyscyplinie - dodał. Triumfatorem w kategorii seniorów starszych został Zbigniew Kawulok z Czech. - Pochodzę z Zaolzia. Te trasy nie są mi obce. Byłem tutaj już kilka razy. Biegło mi się całkiem dobrze, chociaż krótkie trasy są dość męczące - ocenił najlepszy senior starszy. - Gdy wcześniej startowałam w Igrzyskach, te trasy były troszkę inne. Teraz są odnowione i wyglądają bardzo pięknie. Jednakże są też trudne. Mimo dużej ilości podbiegów biegłam szczęśliwa - komentowała Jadwiga Juniewicz, triumfatorka w kategorii master kobiet.

Równolegle na Skrzycznem, na trasie FIS Doliny, inni zawodnicy rywalizowali w carvingu. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach wiekowych odnieśli reprezentanci Polonii rosyjskiej, którzy triumfowali aż czterokrotnie.

Z kolei w Tychach rozegrano pierwszy mecz turnieju hokeja na lodzie, w którym Polonia kanadyjska pokonała rosyjską 9-2. Pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 4-0, w kolejnej Kanadyjczycy dwukrotnie umieścili krążek w bramce rywali, natomiast trzecia tercja była najbardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 3-2 dla Kanadyjczyków.

Dzisiaj, 28 lutego, zawodnicy rywalizują w następujących konkurencjach: snowboardzie, biegach narciarskich, short tracku oraz w turnieju hokeja.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama