, czwartek 29 września 2022
Offroad zimą? Dlaczego nie? Na Wojnarówce będzie się działo!
Jak zapewniają organizatorzy, 5 lutego, na Wojnarówce pojawi się 14 samochodów offroadowych. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Offroad zimą? Dlaczego nie? Na Wojnarówce będzie się działo!

Czternaście samochodów offroadowych, a jeśli mróz nie stanie na przeszkodzie, to także kilka quadów przyjedzie na Wojnarówkę po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie i rehabilitację Paulinki.

Siedmioletnia Paulina Sroka z Dolędzina, w województwie śląskim, została poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem. Strażacy i ratownicy bardzo szybko wkroczyli do akcji i wyciągnęli dziewczynkę z płonącego mieszkania, ta jednak zawróciła, by ratować swoją babcię. Paulina cudem przeżyła, doznając ciężkich poparzeń twarzy i ciała. Teraz czeka ją długa, a przede wszystkim kosztowna rehabilitacja. Szansą dla niej jest operacja wszczepienia specjalnej skóry pozyskiwanej ze ścięgien bydlęcych. Taki zabieg pozwoliłby odbudować skórę dziewczynki na twarzy i rękach. Metr kwadratowy "nowej skóry" kosztuje jednak ok. 300 tysięcy złotych.

Impreza na torze offroadowym w Zamarskach ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie Pauliny. Dochód uzyskany z wjazdu na tor oraz z przejażdżek samochodami terenowymi zostanie przekazany na konto dziewczynki.

- Podczas niedzielnej imprezy zrealizowane zostaną bony dla 27 osób, które wylicytowały przejażdżki podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Sylwester Szablicki, współorganizator niedzielnej imprezy. - Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą wspomóc Paulinkę, a mają samochody z napędem 4x4, by przyłączyli się do charytatywnego wożenia klientów - zachęca Szablicki.

Jak zapewniają organizatorzy, 5 lutego, na Wojnarówce pojawi się 14 samochodów offroadowych. Kierowcy przyjadą z Jastrzębia, Raciborza i Cieszyna. - Kilka przejazdów i błoto na pewno się znajdzie, w tym dniu na pewno dużo będzie się działo - zapewnia organizator.

Symboliczna opłata za wjazd samochodu na tor wynosić będzie 10 zł. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z okazji i przejechać się samochodem offroadowym będzie zobowiązany do wniesienia opłaty, która zostanie przekazana dla chorej dziewczynki.

Pierwsze przejazdy odbędą się o godz. 11.00, na 15.00 przewidziany jest gorący posiłek. Podczas imprezy odbędzie się ognisko z kiełbaskami, a miejscowa karczma zapewni wojskową grochówkę, kitę z kapustą oraz ciepłe i zimne napoje.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama