, piątek 19 sierpnia 2022
Michał Ligocki w drodze na golfowe Mistrzostwa Świata Amatorów
Michał Ligocki będzie jednym z członków reprezentacji Polski na Światowym finale turnieju World Amateuer Golfers Championship w Malezji, uznawanymi też za Mistrzostwa Świata Amatorów w golfie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Michał Ligocki w drodze na golfowe Mistrzostwa Świata Amatorów

MM/mat.pras.
W ostatnim tygodniu sierpnia, Michał Ligocki wygrał zawody World Amateur Golfers Championship w golfie, co pozwoliło mu na awans i start w finale golfowych Mistrzostw Świata Amatorów, które odbędą się w Malezji na wyspie Borneo.

Zawody World Amateur Golfers Championship odbyły się na polu golfowym "Binowo Park Golf Club" pod Szczecinem. Golfiści z całej kraju rywalizowali tam o prawo startu i możliwość reprezentowania Polski na światowych finałach. W zawodach wzięli udział bracia Michał i Mateusz Ligoccy.

Po dwóch dniach rywalizacji młodszy z braci Ligockich zajmował pierwsze miejsce ex aequo z jednym z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki nożnej i rewelacyjnym golfistą Jerzym Dudkiem. O wyłonieniu ostatecznego zwycięzcy zadecydowała dogrywka. Emocje były bardzo wysokie, ale wszystko wyjaśniło się już na pierwszym dołku, który zawodnik z Cieszyna rozegrał w pięciu uderzeniach, co nie udało się Dudkowi. Tym samym Michał Ligocki został zwycięzcą i będzie jednym z członków reprezentacji Polski na Światowym finale turnieju World Amateuer Golfers Championship w Malezji, uznawanymi też za Mistrzostwa Świata Amatorów w golfie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama