, niedziela 14 sierpnia 2022
Mateusz Malina z Ustronia wicemistrzem świata w free immersion!
W tej ostatniej konkurencji Mateusz Malina zdobył srebrny medal. Polak zszedł na głębokość 106 m i ustanowił nowy rekord kraju. fot. reprezentacjafreediving2011.vel.pl Dodaj do Facebook

Mateusz Malina z Ustronia wicemistrzem świata w free immersion!

JM
Mateusz Malina z Ustronia został wicemistrzem świata w konkurencji free immersion podczas rozgrywanych w Grecji Mistrzostw Świata w freedivingu. Polak zszedł na głębokość 106 m i tym samym ustanowił nowy rekord kraju - informuje portal nasz-ustron.pl.
Rozgrywane w greckiej miejscowości Kalamta, VI Głębinowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu odbyły się w dniach 15-25 września.

Reprezentacja Polski debiutowała w imprezie, a Mateusz Malina był jej jedynym reprezentantem. W mistrzostwach wystartowało łącznie 140 zawodników.

Ustronianin wziął udział w trzech konkurencjach: CWT (Constant Weight - polegającej na osiągnięciu przez nurka danej głębokości i powrotu na powierzchnię przy użyciu płetw.), CNF (Constand Weight - zawodnik zdany jest tylko na siłę swych mięśni, bo używanie płetw jest zakazane) oraz FIM (Free Immersion - uczestnik również nie ma płetw, ale może korzystać z lin, aby osiągnąć jak największą głębokość).

W tej ostatniej konkurencji Mateusz Malina zdobył srebrny medal. Polak zszedł na głębokość 106 m i tym samym ustanowił nowy rekord kraju.

Mateusz Malina jest studentem Krakowskiej Politechniki, a freedivingiem zajmuje się od 3 lat. Z każdym sezonem do życiowego rekordu dodaje kolejne metry. Jego wyniki są imponujące. Jest w stanie przebywać pod wodą ponad 7 minut, zanurkować na 100 metrów, przepłynąć ponad 200 metrów w basenie, a to wszystko na jednym oddechu - pisze o zawodniku z Ustronia portal www.reprezentacjafreediving2011.vel.pl.

Blue Hole w Dahab to jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie, nie tylko ze względu na imponującą głębokość 102 metrów ale także ze względu na łuk (ang. The Arch), który znajduje się na 54 metrach. Mateusz Malina przepłynął go w 2010 roku.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeszcze raz, powoli, żebyśmy zrozumieli

Imponujący wynik, gratulacje, brawo !!!!

Fajnie przeczytac o medalach chlopcow z ziemi cieszynskiej.
Gratuluje i pozdrawiam.

szkoda ze o chlopakach a tajskim boksie na mistrzostwach europy niewsponiliscie ani slowa!!

Na prawdę można pozazdrościć, że ten chłopak sam występuje w swoim Le Grand Blue

Bravo Mata! A Twój angielski jest ok - widać żeś inteligentny chłopak z j.....

bez oddechu

Gratulacje!

szacun!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama