, piątek 23 luty 2024
KSW 20: Błachowicz obronił mistrzowski pas
Wygrywając z Houstonem Alexandrem, Jan Błachowicz obronił pas mistrza KSW w wadze półciężkiej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

KSW 20: Błachowicz obronił mistrzowski pas

SM/mat.pras.
Sukcesem zakończyła się walka Jana Błachowicza, który podczas jubileuszowej gali KSW 20 w Gdańsku, pokonał Houstona Alexandra, broniąc mistrzowskiego pasa KSW w wadze półciężkiej. Kontuzjowany Błachowicz dążył do zakończenia walki przed czasem, jednak doświadczony Amerykanin umiejętnie bronił się przed jego atakami.

- Wydaje mi się, że najlepsze walki ma już za sobą (Houston Alexander - przyp. red.). Kolejną też będzie miał "w plecy", dam radę go pokonać - zapewniał nas w sierpniu Jan Błachowicz. Słowa dotrzymał!

Pierwsza runda należała do Błachowicza, który od razu przystąpił do ataku. Szybko sprowadził Amerykanina do parteru, serwując mu serię silnych ciosów. Mimo, iż była to bardzo emocjonująca runda, nie przyniosła ona jednak rozwiązania pojedynku. Kolejne dwie rundy, były już bardziej wyrównane. Podczas drugiej rundy tempo walki podkręcał Alexander, który zasygnalizował również, iż rywal włożył mu palec w oko. Początek trzeciej rundy zdominowany był przez ataki Amerykanina. Błachowicz zdołał je jednak umiejętnie odeprzeć, udowadniając sędziom swoją siłę oraz precyzyjnie dopracowaną technikę. Walka zakończyła się jednogłośną decyzją sędziów o wygranej Błachowicza, który zachował tym samym mistrzowski pas KSW.

W drugiej walce wieczoru Christos Piliafas pokonany został przez Mariusza Pudzianowskiego, który po obaleniu przeciwnika, zasypał go gradem potężnych ciosów. Walka zakończyła się nokautem, jeszcze w pierwszej rundzie.

W pozostałych walkach Anzor Azhiev pokonał Paula Reeda, Kamil Waluś znokautował Jacka Wiśniewskiego, Borys Mańkowski zwyciężył z Rafałem Moksem, Karol Bedorf pokonał Karla Knothe, Marcin Różalski wygrał z Rodney’em Glunderem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama