, piątek 31 marca 2023
Jedyny taki turniej w Pogórzu, będzie ich więcej?
Turniej piłkarzy rocznika 2000 i młodszego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 stycznia. fot: KP LUKAM SkoczówDodaj do Facebook

Jedyny taki turniej w Pogórzu, będzie ich więcej?

Już w najbliższą sobotę, w Pogórzu, zagrają najlepsze drużyny piłkarskie województwa śląskiego. GKS Katowice, BKS Bielsko-Biała, Górnik Zabrze oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała wezmą udział w turnieju zorganizowanym przez Klub Piłkarski LUKAM.

KP LUKAM Skoczów powstał zaledwie rok temu, a na swoim koncie ma już kilka sukcesów. Jego głównym zadaniem jest umożliwienie zawodnikom gry w rozgrywkach odbywającym się w ramach Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a w przyszłości kontynuację kariery w Klubie Sportowym Górnik Zabrze.

Młodzi zawodnicy trenują pod okiem Ireneusza Kościelniaka, byłego piłkarza polskiej ekstraklasy, który poza praktyką posiada teoretyczne przygotowanie do szkoleń. Jednym z sukcesów, jaki osiągnęli młodzi piłkarze LUKAM Skoczów, był udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Trzyniec Cup 2012, gdzie rozegrali 5 spotkań w grupie A. Już w sobotę kibice będą mogli ich zobaczyć podczas turnieju zorganizowanego w Zespole Szkół nr 5 w Pogórzu.

- To będzie pierwszy taki duży turniej zorganizowany w gminie Skoczów. Osobiście nie pamiętam, żeby kiedykolwiek tak dużo znaczących drużyn przyjechało w te rejony. Najlepsze drużyny ekstraklasy polskiej będą rywalizować aż z trzema drużynami z naszego regionu, z LKS Pogórze, Kuźnią Ustroń i Lukamem. - komentuje Andrzej Ogórek, prezes KP LUKAM. - Chcemy podziękować pani dyrektor szkoły za pomoc w organizacji turnieju. To będzie wielkie wydarzenie, które mam nadzieję, w przyszłości ponownie zagości w gminie - dodaje.

Turniej piłkarzy rocznika 2000 i młodszego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, o godz. 8.20 w hali Zespołu Szkół w Pogórzu. Wstęp na mecze będzie bezpłatny. Każdy, kto będzie miał ochotę pokibicować, może sobotni poranek spędzić z młodymi piłkarzami.

- Jesteśmy najmłodszą drużyną jeśli chodzi o historię klubu, istniejemy zaledwie od roku, naszym priorytetem na tym etapie rozwoju jest praca nad techniką i taktyką. Liczymy przede wszystkim na zdobycie cennego doświadczenia, jakie wyniesiemy z tego turnieju - mówi Ogórek.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zwrot kosztów za nieudaną karierę - a to dobre !!!!!!!!!! Drogi Panie należy to wdrożyć w inne dziedziny życia. Zaraz idę do prawnika będę bogaty !!!!!!!

Zapisałam syna do szkółki żeby się zdrowo rozwijał i miał frajdę z treningów. Płacę bo chcę i jestem zadowolona z treningów ( nie uważam żeby opłata była wysoka, tym bardziej, że dzieci dostają stroje i inne rzeczy).
Trener wcale nie obiecuje rodzicom, że ich dzieci odniosą sukces w piłce nożnej, tylko daje możliwość rozwoju dziecka w tym kierunku, bo wiadomo, że nie każde dziecko ma predyspozycje i talent.
Dla mnie najważniejsze jest zadowolenie syna, zdrowe spędzanie czasu, rozwój fizyczny i rozbudzenie pasji sportowej.

pozdrawiam

co żeście się tak uwzieli na tą szkółkę! wiecznie macie jakieś ale do trenera,do tego że się płaci i wogóle!! to jest sprawa rodziców czy dzieciak trenuje w prywatnej szkółce,czy też nie,niektórzy chodzą do prywatnych liceów i nie robi się z tego takiego wielkiego halo! coś się zaczęło dobrego dziać w Skoczowie a już to trzeba zadeptać i zniszczyć-masakra,te dzieciaki mają dopiero po 12 lat i niewiadomo ilu z nich będzie grało w piłkę za 2 lata czy 5 lat chcą to niech trenują dajcie już spokój z tymi durnymi komentarzami i nie róbcie siary bo dzieciaki też czytają te komentarze

Rodzice maja wybór , nikt ich nie zmusza , ta szkółka tylko dała zawodnikom możliwości i super warunki do trenowania , a przede wszystkim zajęła się dziećmi w wieku 6 lat , którymi nikt się nie interesował , a to że ma podpisaną umowę to bardzo dobrze bo niech to jest 1 zawodnik na 100 to i tak będzie to lepszy wynik niż do dnia dzisiejszego. Nikt w szkółce nie obiecuje że za pieniądze ich dzieci będą grać w I lidze to totalna bzdura!!!!!!!!
Takich szkółek jest coraz więcej widać , że się sprawdzają i rodzice bardzo chętnie nie tylko zapisują swoje pociechy , ale nie żałują zainwestowanych pieniędzy ( zdrowie , ruch , )
Rodzice są poinformowani o tym , jakie są statystyki odnośnie dostania się na sam szczyt piłkarski i są tego w 100% świadomi.
Pozdrawiam wszystkich SPORTOWCÓW .

Trener Koscielniak rozpoczął w Skoczowie niebezpieczną grę z rodzicami .którzy dzisiaj płacą duże pieniądze za to .że ich dzieci zgodnie z obietnicą Pana Ireneusza będą w przyszłości
kontynuować karierę w Górniku Zabrze.Otóż drodzy rodzice to jest totalna demagogia.Według mojego doświadczenia jeżeli za 3 lub cztery lata do Górnika Zabrze trafi dwoch chłopaków grać w juniorach to będzie cud na Wisłą w Skoczowie.Wg statystyki w klubach prowincjonalnych gdzie prowadzą zajęcia również utytuowani zawodnicy, którzy mają życiorysy z I ligi na 20 chłopaków 2 -ch trafia
do drużyn juniorskich takich jak Górnik Zabrze.Wtedy Panie Ireneuszu rodzice tych dzieci .którzy nie mogą iść wyżej i będą musieli grac
np.w Brennej
zażądają zwrotu tych kilka tysięcy zł. ,które wydali na szkolenie swoich dzieci .Spotkałem się już w swojej karierze z takimi przypadkami
gdzie działacze obiecywali podobne rzeczy potem ich nie zrealizowali i były procesy sądowe.Niech Pan pamięta rodzice są bezwzględni.

fajnie że taki turniej został zorganizowany,mam nadzieje że będzie fajna zabawa,a wyniki no cóż?zobaczymy,trzymam kciuki za chlopaków z Lukamu powodzenia

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama