, środa 24 lipca 2024
II Genryoku Cup - Puchar Źródeł Wisły w Szermierce Japońskiej Kendo
Kendo to nie tylko sztuka walki, to także filozofia życia. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

II Genryoku Cup - Puchar Źródeł Wisły w Szermierce Japońskiej Kendo

KK
Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższą sobotę, w Wiśle ponownie będzie można kibicować sportowcom związanym z szermierką japońską kendo. Będzie to także okazja do poznania tajników filozofii towarzyszącej temu stylowi walki. Dodatkową atrakcją będzie degustacja tradycyjnego japońskiego jedzenia, jakim jest sushi.

Już po raz drugi wiślańska sekcja kendo "Genryoku" organizuje zawody. II Genryoku Cup - Puchar Źródeł w Wisły w Szermierce Japońskiej Kendo odbędzie się pod patronatem burmistrza Wisły, Jana Poloczka.

Kendo wywodzi się bezpośrednio z tradycji samurajskiej, jest nie tylko sztuką walki, ale i swoistą filozofią, stylem życia. - Zawodnicy chronieni specjalnymi zbrojami staczają pojedynki przy użyciu bambusowych mieczy, które swoją konstrukcją i wyważeniem imitują samurajski miecz - katana. Walki trwają do zdobycia przez danego zawodnika dwóch punktów lub upłynięcia czasu - 3, 4 lub 5 minut. Sędziowane są przez trzech arbitrów, którzy decydują o zaliczeniu bądź nie zaliczeniu trafienia - wyjaśnia Krzysztof Kaczorowski, jeden z organizatorów turnieju.

Podobnie jak przed rokiem, na zgromadzoną w hali sportowej w Wiśle (plac Hoffa) publiczność czekać będzie także kulinarna niespodzianka - degustacja sushi. Tym razem serwowana przez jednego z wiślańskich restauratorów. To okazja do skosztowania tego tradycyjnego japońskiego przysmaku.

Program:
Godzina 10.00 - Rozpoczęcie turnieju
Godzina 14.00 - Degustacja sushi
Godzina 14.30 - Rozpoczęcie walk finałowych
Godzina 16.10 - Wręczenie pucharów, uroczyste zakończenie zawodów

Portal gazetacodzienna.pl objął turniej patronatem medialnym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama