, piątek 1 lipca 2022
Hokej: Oczekiwanie na rywala
W ostatnim meczu sezonu HC Oceláři Trzyniec pokonali w trzynieckiej Werk Arenie zespół HC Škoda Plzeň i zajęli 2. miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczym. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Hokej: Oczekiwanie na rywala

TEKST: MARCIN MOŃKA, FOTO: ROBERT KANIA
Hokej: Oczekiwanie na rywala


Hokej: Oczekiwanie na rywala


Hokej: Oczekiwanie na rywala


Hokej: Oczekiwanie na rywala


Hokej: Oczekiwanie na rywala

Dzięki znakomitemu finiszowi w dwóch ostatnich ligowych kolejkach trzynieccy Stalownicy nie tylko zakończyli rozgrywki sezonu zasadniczego na drugiej pozycji, gwarantującej teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale, ale również zapewnili sobie udział w kolejnej edycji Champions Hockey League.

Coś, co jeszcze przed tygodniem wydawało się mało prawdopodobne, w piątkowy wieczór stało się faktem. Stalownicy w dobrym stylu awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca, dzięki czemu rywalizację w play-offach rozpoczną od spotkań przed własną publicznością. W kończących rozgrywki rundy zasadniczej meczach nie tylko musieli wygrać, ale także liczyć na korzystne rozstrzygnięcia na innych lodowiskach. Wszystkie warunki udało się spełnić w stu procentach. Najpierw pokonali na wyjeździe Białe Tygrysy z Liberca (4:0), by w wieńczącej rundę kolejce rozprawić się z ekipą HC Škoda Plzeň (3:0).

Kibiców śląskiej drużyny cieszyły nie tylko rozmiary wygranych, ale również ich styl. Przetarcie przed najważniejszą częścią sezonu nie tylko dało przedsmak rywalizacji w play-offach, ale także wprowadziło nieco spokoju w szykach obronnych. - Bardzo dobrze współpracowaliśmy z obrońcami, to był klucz do zwycięstw w dwóch ostatnich meczach. Ten element gry będzie również decydować o rozstrzygnięciach w ćwierćfinałach - przyznał bramkarz Jakub Štěpánek, który w dwóch ostatnich meczach zachował czyste konto, a jego czas bez wpuszczonej bramki wydłużył się do 138 minut.

Teraz Stalownicy w spokoju będą oczekiwać na swojego ćwierćfinałowego rywala, którego wyłoni rywalizacja czterech drużyn w 1/8 finału. Potencjalnymi rywalami trzyńczan są zawodnicy zespołów HC Olomouc, Mountfield Hradec Kralove oraz HC Energie Karlovy Vary. - Chcieliśmy wygrać ostatni meczu i zająć drugie miejsce w tabeli, by zaczynać ćwierćfinały meczami u siebie. I to nam się udało - cieszył się po meczu Marek Zadina ze sztabu szkoleniowego HC Oceláři. Już wiadomo, że pierwsze mecze zostaną rozegrane w Trzyńcu 18 i 19 marca. Później dwa kolejne mecze zostaną rozegrane na lodowisku rywali.

Rozstrzygnięcia w ostatnich meczach sezonu zasadniczego sprawiły, że Stalownicy po raz kolejny wystąpią w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów. Zespół ze Śląska jest jedną z nielicznych ekip, które rywalizują w niej z taką regularnością - w siedmioletniej historii tych rozgrywek wystąpią w nich po raz szósty.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama