, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Goleszów: Zawody strzeleckie
W Goleszowie odbyły się zawody strzeleckie. fot: Żaneta GlacDodaj do Facebook

Goleszów: Zawody strzeleckie

ŻANETA GLAC
Goleszów: Zawody strzeleckie

Lepszą celnością wykazały się kobiety. fot. FJD


Goleszów: Zawody strzeleckie

Młodzież szkolna liczyła, że dobry start w zawodach poprawi ich ocenę z przysposobienia obronnego. fot. FJD


Goleszów: Zawody strzeleckie

Strzelnica w Goleszowie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców powiatu. fot. FJD


Goleszów: Zawody strzeleckie

- Mistrzem jest nasz sędzia główny, Erwin Mrózek, który skończył niedawno 80 lat i większość swojego życia poświęcił strzelectwu - opowiada skarbnik i sędzia Mirosław Sobański. fot. FJD

Z okazji Święta Trzech Braci w Goleszowie zostały zorganizowane zawody strzeleckie z pistoletu typu "Margolin" kaliber 5,6 o Puchar Dyrektora Domu Narodowego w Cieszynie. W leśnej scenerii, przy pięknej pogodzie, z daleka słychać było wystrzały pistoletów i komendy sędziego.

17 czerwca na zawodach pojawiło się wielu licealistów. - Ciekawe jest to, że lepsze wyniki z reguły mają dziewczyny. Widać to też po obecności, ponieważ przeważnie jest więcej dziewcząt niż chłopców. - mówi Józef Gil, prezes Zarządu Powiatowo-Miejskiego LOK w Cieszynie.

- Na początku się trochę bałam, ale fajnie się strzelało - ocenia licealistka Anna Grzybek. - Chcemy mieć szóstkę z PO (przedmiot szkolny przysposobienie obronne – przyp. red.) - śmieje się Małgorzata Parchańska. - Najlepiej idzie za pierwszym razem, ja już byłam ze trzy razy, ale najlepiej poszło mi za pierwszym - ocenia Aneta Mędrela. - Fajnie było, ale ja wolę karabiny, ten pistolet jakiś taki mały - z nutką niezadowolenia przyznaje Marek Pawlas.

Udział w zawodach może wziąć każda osoba niekarana, pełnoletnia, bez zawirowań psychicznych. - Naszym celem jest przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa, żeby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom - mówi sędzia główny Erwin Mrózek. - Nigdy nie zdarzył się nam żaden nieszczęśliwy wypadek i chcielibyśmy, aby tak zostało - usprawiedliwia przezorność prezes Józef Gil.

Udział w takich zawodach nie jest kosztowny: młodzież płaci 10 zł wpisowego, dorośli, jeśli mają swoją amunicję płacą 15 zł wpisowego, a bez swojej amunicji 25 zł.

- To były moje drugie zawody strzeleckie w jakich brałam udział. Pewną rękę do strzelania odziedziczyłam w genach - komentuje swój sukces Adrianna Mytnik, zwyciężczyni w kategorii uczennic.

- Strzelam od około 8 lat, sprawia mi to ogromną przyjemność. Niestety trochę brakuje mi czasu, żeby częściej brać udział w zawodach - mówi zwycięzca Krzysztof Sikora. - Mistrzem jest nasz sędzia główny, Erwin Mrózek, który skończył niedawno 80 lat i większość swojego życia poświęcił strzelectwu - opowiada skarbnik i sędzia Mirosław Sobański.

W strzelaniu liczy się siła spokoju i opanowania. Ponadto dobre oko i pewna ręka. Uczestnicy niedzielnych zawodów, niekiedy po raz pierwszy, mogli się przekonać czym jest strzelanie z broni palnej i ile wrażeń potrafi dostarczyć.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama